کد خبر: 74629

یکشنبه ۲۶ بهمن ماه ساعت ۲۳ پخش می شود

ابراهیم حاتمی‌کیا خاطرات و دیدگاه‌های خود را درباره شخصیت و سبک مستندسازی مصطفی رزاق کریمی در مستند «دیوار شیشه‌ای» بیان می‌کنند.

به گزارش کرمان خبر ، «دیوار شیشه‌ای» مستندی درباره مصطفی رزاق‌کریمی به کارگردانی سام کلانتری است و از نگاهی متفاوت زندگی این مستندساز کشورمان را به تصویر کشیده است.

در این مستند هنرمندانی همچون ابراهیم حاتمی‌کیا، مرتضی رزاق‌کریمی، مهران ملکوتی و ... خاطرات و دیدگاه‌های خود را درباره شخصیت و سبک مستندسازی مصطفی رزاق کریمی بیان می‌کنند.

مصطفی رزاق‌کریمی از سال ۱۳۵۵ فعالیت فیلم سازی مستند را به صورت آماتور شروع کرد و در سال ۱۳۵۸ جهت ادامه تحصیل در رشته معماری به کشور اتریش رفت. او در طول سالهای ۱۳۶۱ تا ۱۳۷۰ به صورت حرفه‌ای در شبکه‌های تلویزیونی و مراکز فرهنگی کشورهای آلمانی زبان به عنوان کارگردان فعالیت داشته است.

در سال ۱۳۷۰ با دعوت بنیاد سینمایی فارابی به ایران بازگشت و به اتفاق مرتضی رزاق کریمی فیلم‌های متعددی کارگردانی کرد. اخیرا مستند «خاطراتی برای تمام فصول» به کارگردانی او برنده جوایز متعددی از جشنواره‌های معتبر شده است.

«یک فیلم، یک حقیقت» که قسمت آن با ساختاری متفاوت و توسط یکی از کارگردانان جوان سینمای مستند ساخته می‌شود، نگاهی نو به زندگی یکی از فیلمسازان شاخص سینمای مستند دارد.

«دیوار شیشه‌ای» یکشنبه ۲۶ بهمن ماه، ساعت ۲۳ و به مدت ۵۲ دقیقه از شبکه مستند پخش می‌شود.

سینما پرس