کد خبر: 75421

رییس کمیسیون بهداشت شورای شهر کرمان:

رییس کمیسیون بهداشت، پسماند و محیط زیست شورای شهر کرمان از راه‌اندازی چهار بانو سرا در کرمان خبر داد.

به گزارش کرمان خبر ،معصوم‌زاده از راه‌اندازی چهار «بانو‌سرا» در سطح شهر خبر داد و گفت: اولین «بانو‌سرا» در خیابان «شفا» افتتاح خواهد شد؛ ضمن این‌که سه بانو‌سرای دیگر نیز در شهرک «پدر»، شهرک «افضلی‌پور» و یکی دیگر از نقاط شهر کرمان در حال احداث است.

رییس کمیسیون بهداشت، پسماند و محیط زیست شورای شهر کرمان افزود: در این بانو‌سراها خدماتی از جمله مشاوره، ازدواج آسان، همسریابی، فروش محصولاتی که با توانمندی بانوان در همان محل تولید می‌شود و آموزش‌های مختلف به‌صورت رایگان به بانوان ارایه خواهد شد.

وی افزود: در این هفته با مشارکت سایر نهادها از جمله دانشگاه علوم پزشکی کرمان برنامه‌های مختلفی در دستور کار است که از آن جمله «همایش اولیا و مربیان مدارس» با موضوع «غذای سالم» در خانه‌ی شهر است.

به گفته رییس کمیسیون بهداشت، پسماند و محیط زیست شورای شهر کرمان برپایی چهار چادر سلامت از جمله پارک «مادر» برای ارزیابی سلامت جسمی بانوان از دیگر برنامه‌های در دست اقدام است.

معصوم‌زاده ادامه داد: برپایی کنفرانس خبری با عنوان «سهم تولی‌گری هر ارگان در میزان سموم محصولات کشاورزی»، کوه‌پیمایی عمومی و ارایه‌ بسته‌های سلامت به افرادی که مسیر کوه‌پیمایی را تا انتها طی کنند و برگزاری مسابقه‌ کتاب‌خوانی با اهدای جوایز نفیس از جمله دیگر برنامه‌های هفته‌ی سلامت است.

وی هم‌چنین خاطرنشان کرد: در راستای وظیفه‌ نظارتی شورای اسلامی شهر کرمان، وضعیت جمع‌آوری زباله‌های بیمارستانی در بیمارستان‌های شهر کرمان مورد بررسی قرار گرفته که به‌زودی گزارش این بازدید در شورای عمومی ارایه خواهد شد.

تسنیم