کد خبر: 79753

غرفه های سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی/8

محصولاتی که برای عرضه در سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال در معرض نمایش قرارگرفته مجموعه کتاب ها ،سی دی های آموزشی ،پادکست ها ،پوستر ها ،مستند های موضوعات پژوهشی یاد شده هستند.

سینجلی مسئول غرفه موسسه مسیر در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر گفت : مؤسسه مسیر، مجموعه‌ای پژوهشی، آموزشی و رسانه‌ای در حوزه فرهنگ انقلاب اسلامی است که با هویتی دانشجویی از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی گفت : هدف مرکزی و بنیادی این مجموعه، تدوین الگوی جامع فرهنگ در راستای ایجاد تمدن نوین اسلامی-ایرانی است.

مسئول غرفه موسسه مسیر افزود : جهت زمینه‌سازی برای رسیدن به این هدف، کارگروه‌هایی تشکیل شد که فعالیت مؤسسه در این قالب‌ها انجام می‌پذیرد.

سینجلی گفت : این موسسه به همت جمعی از دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) تشکیل شده که برای مدتی مسئولیت یکی از معاونت های موسسه اشراق را به عهده داشتیم وبعد از آن بصورت خصوصی شروع به کار کردیم ودر حال حاضر طرح نویسی میکنیم برای مراکز مختلف دولتی یا غیر دولتی شهری یا برون شهری.

وی افزود : اولین پروژه این جمع دانشجویی سایتی راهبردی اشراق بود که انجام شدولی الان نزدیک به هشت ماه است که این وبسایت از زیر نظر موسسه اشراق بیرون آمده است وحمایتی از این موسسه ندارد.

در ادامه مسئول این غرفه گفت : در وبسایت راهبردی یک مدلی داشتیم که با مسئله شناسی روی موضوعات مختلف اقدام به پژوهش میکردیم ویک نفر را انتخاب میکردیم به عنوان دبیر پرونده که یک فرصت مطالعه ای را در اختیار داشت ونهایتا یک سری فایل های اکسل ونقشه هوایی از موضوعات تهیه میشد که شامل بخش های مختلف موضوع مورد پژوهش بود در نقشه هوایی یکسری نظام مسئله ها ایجاد میشد یعنی مسئله های مانع عملی شدن آن موضوع مشخص میشد .و با استفاده از نمودارهای درختی که در سایت بارگذاری میشد اقدام به حل مسئله وارائه راهکار می شد.

وی افزود : درخصوص بخش هایی یک مسئله که به آن پرداخته نشده است ما وارد عمل می شویم وبا مصاحبات مختلف ویادداشت نویسی به تولید فیلم وکلیپ وپادکست می پردازیم .

سینجلی گفت : یکی دیگر از اقداماتی که توسط تیم پژوهشی ما انجام می شود، یک سری کلان پروژه ها بودند که به مسائل مربوط و مد نظر در انها به صورت عمیق تر ودقیق تر میپردازیم که به طور مثال موضوعاتی از قبیل سواد رسانه ای خانواده ،مدیریت تشکیلات است.

وی افزود : اولین خروجی این پژوهش ها سه جلد کتاب تالیفی است و  خروجی دوم مجموعه پادکست های صوتی  و سومین خروجی مستندهای بلند در خصوص موضوع پژوهش هاست و خروجی بعدی مجموعه پوستر های مفهومی موضوعات مورد پژوهش است که هرکدام از این موضوعات 15پوستر وطراحی را دارامی باشند.

در پایان سینجلی گفت : محصولاتی که برای عرضه در سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال در معرض نمایش قرارگرفته مجموعه کتاب ها ،سی دی های آموزشی ،پادکست ها ،پوستر ها ،مستند های موضوعات پژوهشی یاد شده  هستند.

آدرس وب سایت راهبردی: rahbordi.ir

مسیرمسیرمسیرمسیر