کد خبر: 80046

استاد برجسته حوزه علمیه قم:

استاد برجسته حوزه علمیه قم اظهار داشت: ترویج موسیقی موجب تباهی و فساد می‌‍شود و حرکت در این مسیر، سیاست گام به گام مبارزه با اهل بیت عصمت و طهارت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مهدوی از استاتید کرمانی حوزه علمیه قم در خصوص بحث برگزاری کنسرت‌های موسیقی در جامعه افزود:  ترویج موسیقی از ابزار استعمار برای سلطه و غلبه بر ملت‌هاست در حالی که ما در اسلام معتقدیم عمل انسان باید بر اساس حجت شرعی باشد و حجت شرعی ما در عصر غیبت، فتوای مراجع تقلید است.

وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری دیدگاهی دارند مبنی بر اینکه ترویج موسیقی در راستای اهداف انقلای اسلامی نیست.

حجت الاسلام مهدوی ابراز کرد: در کشور ما برای اینکه مردم و خصوصا زنان را به سمت بی بندوباری سوق دهند؛ قدم به قدم پیش می‌روند و برگزاری کنسرت موسیقی یکی از این گام‌هاست که کم کم زنان نسبت به حجاب بی قید شده و این امر مقدمه مسائل و مشکلات بعدی را فراهم می‌کند.

این استاد حوزه علمه قم افزود: ترویج موسیقی نه تنها نسل فعلی بلکه موجب فساد نسل آینده نیز می‌شود.

وی با اشاره به آیه ای از قران کریم که میفرماید" : وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُواْ وَاتَّقَواْ لَفَتَحْنَا عَلَیْهِم بَرَکَاتٍ مِّنَ السَّمَاء وَالأَرْضِ وَلَـکِن کَذَّبُواْ فَأَخَذْنَاهُم بِمَا کَانُواْ یَکْسِبُونَ، اگر می‌بینیم مردم ما با مشکلات اقتصادی دست به گریبان هستند، طبق این آیه با تقوای و در یک حرکت اجتماعی میتوانند از نعمت برکات خداوند بهره‌مند شوند.

حجت الاسلام مهدوی تصریح کرد: امروز رهبر معظم انقلاب بر لزوم مصونیت فرهنگی در جامعه تاکید دارند ولی این گونه اقدامات نظیر برگزاتری کنسرت موسیقی و ترویج آن، نه تنها معنویت نیست بلکه فرهنگ جامعه را به سمت پرتگاه سوق می‌دهد.

وی افزود: ترویج گناه در جامعه، ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را به تاخیر می‌اندازد و برخی از مسئولین به دنبال ترویج فساد و گناه در جامعه هستند تا جامعه را خواب کنند و با رسیدن به فله های اقتصادی به بیت المال دست اندازی کنند.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد: نتیجه ترویج موسیقی تحقیر انسان و تخفیف عقل و تحمیق جامعه است و در این رایطه و در دفاع از این ادعا، حاضریم با کسانی که مروج موسیقی هستند، مناظره کنیم.

وی خطاب به مسئولین اظهار کرد: اگر به آخرت و قیامت اعتقاد دارید، با این قبیل اعمال، تعادل روحی و روانی جامعه را بهم نریزید و موجبر فساد نشوید.