کد خبر: 82813

توکلی

باتوجه به اینکه این صنعت سطح در آمد بالایی دارد اما هنوز هم مشکلات مالی وعدم حمایت مالی توسط مسئولین باعث شده است که در عرصه رقابت با بازی های خارجی از لحاظ محتوایی عقب بمانیم .

مجید توکلی عضو گروه بازی سازی دولاگ در گفتگو با پایگاه تحلیلی خبری کرمان خبر در تشریح مجموعه فعالیت های این گروه اظهار داشت:این گروه در زمینه تولید بازی برای پلت فرم های مختلف که برخی تولیدات ما در نرم افزار کافه بازار موجود هستند فعالیت دارد وبخش دوم فعالیت های گروه ما کارکردن روی تکنولوژی جدید واقعیت افزوده است ونمونه کارهایمان را دراین زمینه را در چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال به معرض نمایش گذاشته ایم.

وی گفت:اولین سایت تخصصی نقد وبررسی بازی های ایرانی  توسط مجموعه دولاک را اندازی شده است که به صورت فنی به نقد وبررسی آثار وتولیدات داخلی می پردازد ودر کنار اینها در زمینه آموزش اصول بازی سازی فعالیت داریم .

وی در پاسخ به در انتخاب بازی های باکیفیت خارجی نسبت به بازی های ایرانی توسط جوانان ونوجوانان  افزود:متاسفانه  حق را در این زمینه به جوانان ونوجوانان باید داد چراکه به به دلیل عدم وجود قانون کپی رایت بازی هایی خارجی که میلیارد ها هزینه برای ساخت آنها صرف می شود قابل مقایسه با بازی هایی که در کشور تولید می شود نیست چرا که حتی جدای از بحث کیفیت تصویر وگرافیک  قیمت کمتری هم نسبت به بازی های ایرانی دارد  .

بازی ساز

توکلی در ادامه تصریح کرد: برای جلوگیری از این مشکلات باید مسئولین در جهت حمایت ازاین صنعت نوپا قدم بردارند وبا حمایت بازی سازان ایرانی  به آنها کمک کنند تا بتوانند کیفیت مطلب ومد نظر مشتری را ارائه دهند از طرف دیگر مارکت های اینترنتی هم باید در جهت حمایت از تولید کنندگان وبازی ساز های ایرانی برآیند .

وی با اشاره به پولسازی بالای صنعت بازی سازی تصریح کرد: باتوجه به اینکه این صنعت سطح در آمد بالایی دارد اما هنوز هم  مشکلات مالی وعدم حمایت مالی توسط مسئولین باعث شده است که در عرصه رقابت با بازی های خارجی از لحاظ محتوایی عقب بمانیم .

توکلی افزود:اصلی ترین مشکل ما همان عدم حمایت از سوی مسئولین وسرمایه گذارن است چرا که بازی سازی مجموعه چندین تخصص است که افراد با ورود در این زمینه نیازمند تامین هزینه های مالی وامرار معاش هم هستند ،ما از لحاظ فنی در این صنعت با کشور های خارجی برابری میکنیم اما متاسفانه انچه که مانع پیشرفت ما شده است همان مسایل مالی است.

بازی ساز

وی در پایان بازی ایرانی  "غیر قابل تصور" را معرفی کرد واظهار داشت:سبک این بازی ماجرا جویانه است ودارای کیفیت تصویر خوب  وبرای اولین بار دارای سیستم تصمیم گیری است که در بخش هایی از میتوانید روی سبک بازی تصمیم گیری کنید.

وی بازی های های" ارتش های فرا زمینی" بازای "دنده رو" در کافه بازار  بازی" بتل فیش" بازی" جنگ زرهی " را برای جوانان ونوجوانان ایرانی پیشنهاد کرد.

بازی ساز