کد خبر: 86276

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برنامه های دهه فجر ویژه کودکان و نوجوانان استان کرمان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار کرمان خبر؛ محسن روحی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان صبح امروز در نشست خبری به مناسبت دهه فجر با بیان اینکه در ایام دهه فجر بخشی از فعالیت های دهه فجر در حوزه کودک برگزار می شود؛ اظهار داشت:  باید دستادورهای انقلاب اسلامی به کودکان و نوجوانان تفهیم شود.

وی افزود: در سال های اخیر تلاش شده به جای کثرت برنامه ها در ایام دهه فجر به آموزش های غیرمستقیم در قالب برنامه های با کیفیت تر برگزار شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان پرده خوانی انقلاب اسلامی در مدارس، نمایشگاه قرآن و سالن اجتماعات کانون را یکی از برنامه های این ایام عنوان کرد و گفت: درنمایشگاه قرآن و عترت استان  فضایی در قالب فعالیت های فرهنگی هنری برای پیوند میان مفاهیم قرآنی و انقلاب در نظر گرفته شده است.

روحی با بیان اینکه بسیاری از برنامه ها دهه فجر از اول بهمن در مراکز کانون استان آغاز شده است تصریح .کرد: نمایش های عروسکی از هفتم  تا نهم بهمن ماه در مرکز شماره سه در محل یخدان مویدی کرمان  برگزار می شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان سرود ویژه این دهه از سوی کودکان و نوجوانان کانون از دیگر برنامه های دهه فجر  برشمرد و افزود: 

در ۱۲ بهمن ماه ایستگاه فرهنگی و ادبی از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در گلزار شهدای شهر کرمان برگزار می شود.

 

وی از اجرای فیلم " پایان رویاها" تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سالن اجتماعات کانون  برای دانش آموزان در دو سانس خبرداد و بیان کرد: 

ویژه برنامه جشن انقلاب برای اعضای کانون در ۱۶ بهمن ماه برگزار می شود.

روحی گفت:  نمایش عروسکی "باغ گل ها" از ۱۲ تا ۲۱ بهمن ماه در مرکز فرهنگی هنری شماره دو برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: در راهپیمایی ۲۲ بهمن کودکان و نوجوانان با شعارهای دست نوشته خودشان حضور پیدا می کنند و در ورودی حسینیه ثارالله شهرکرمان  ایستگاه نقاشی و شعارنویسی برپا خواهد شد.

روحی با اشاره به برگزاریی اردوهای جهادی و فرهنگی در مناطق محروم استان توسط مربیان کانون گفت:  در دهه فجر برای کودکان و نوجوانان زلزله زده شهرستان کوهبنان برگزار می شود تا از برنامه های فرهنگی و هنری کانون بهره بگیرند.

مدیرکل پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان با اشاره به اینکه از ابتدای سال گذشته برنامه های ثابتی برای سکونتگاههای غیررسمی آغاز شده است؛ تصریح کرد: یک واحد فرهنگی و هنری سیار در این مناطق فعالیت می کنند که در ایام دهه فجر در مساجد حاشیه نشین نمایش عروسکی برای کودکان و نوجوانان اجرا می شود.

وی برپایی نمایشگاه دست سازه ها توسط کودکان و نوجوانان در این ایام را ازدیگر برنامه ها عنوان کرد.

روحی از آغاز مسابقه کتابخوانی الکترونیکی در کرمان  با همکاری شهرداری و  آموزش و پرورش که از ابتدای بهمن ماه آغاز و تا  اسفند و فروردین  ادامه دارد خبرداد  و گفت:  پیش بینی می شود ۵۰ هزار  نفر از دانش آموزان کرمان شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: کتاب ها به کودکان و نوجوانان در مراکز و برخی مدارس برای شرکت در این مسابقه   ارائه می شود.

انتهای پیام/