کد خبر: 87290

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه گردان زنان نانوای کرمانی تا دو روز بعد از اربعین به پخت نان در کربلا مشغول هستند گفت: این نان بین تمامی زائران حضرت سیدالشهدا(ع) در کربلا توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ حجت‌الاسلام حسین سازندگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، در حاشیه آئین بدرقه گردان زنان نانوای کرمانی اهل شهر خانوک ‌به کربلای معلی با اشاره به اینکه این گردان تنها با هدف پخت نان به کربلا اعزام می‌شوند اظهار داشت: نانی که توسط این گردان پخته می‌شود در تمام موکب‌های کربلا توزیع می‌شود و ویژه موکب‌های کرمانی نیست.

وی با بیان اینکه این گردان در موکبی در نزدیکی حرم حضرت اباعبدالله(ع) اسکان داشته و پخت نان را انجام می‌دهند گفت: این نان بین تمامی زائران حضرت سیدالشهدا(ع) در کربلا توزیع می‌شود.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان خاطر نشان کرد: سال گذشته نان پخته شده توسط این گردان از طرف دفتر آیت‌الله سیستانی دیده شد و بسیار مورد توجه قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه این گردان شامل 40 نفر از بانوانی است که همگی از خانواده و وابستگان شهدا هستند عنوان کرد: این گردان تا دو روز بعد از اربعین به پخت نان در کربلا مشغول هستند.

حجت‌الاسلام سازندگی با یادآوری اینکه سابقه گردان نانوایان خانوک به دوران دفاع مقدس برمی‌گردد گفت: فرمانده اصلی این گردان شخصی به نام کربلایی زهرا مادر شهید زادخوش بودند.

وی با بیان اینکه پس از رحلت این مادر بزرگوار فرزندان ایشان این کار را ادامه دادند افزود: این گردان در مناسبت‌های مختلف از جمله در نیمه شعبان در قم و در 28 ماه صفر در مشهد مقدس به پخت نان می‌پردازند.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان با اشاره به اینکه امسال از طریق کارگروه بانوان استانداری کرمان این کار را دنبال می‌کنیم بیان کرد: امسال نخستین سالی است که به صورت رسمی کار آنها دنبال می‌شود البته مشکلاتی هم وجود دارد که آسیب‌شناسی شده و برای سال آینده مرتفع می‌شود.

انتهای پیام/