کد خبر: 87371

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه تاکنون بیش‌از ۱۸ هزار و ۵۰۰ مسافر از استان کرمان با اتوبوس تا مرزها منتقل شده‌اند گفت: انتقال تمامی بار موکب‌های استان کرمان رایگان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ سیدعلی حاج‌سیدعلیخانی صبح امروز در جلسه ستاد استانی اربعین که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و مسئولان کمیته‌ها در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد با اشاره به افزایش نرخ در هزینه قیمت بلیت‌های اتوبوس اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده با شرکت‌های اتوبوسرانی در استان کرمان برای انتقال زائران به این سفر معنوی نه تنها هیچ گونه افزایش قیمتی نسبت به سال گذشته نداشیم که بسیاری از شرکت‌ها تخفیفات ویژه‌ای را هم برای زائران قائل شدند.

وی با بیان اینکه کسانی که به صورت اینترنتی خرید بلیط را انجام دهند از تخفیف 10 درصدی برخوردار می‌شوند گفت: امسال این امکان برای زائران اربعین فراهم شده که از الان می‌توانند بلیط بازگشت خود را به صورت باز خریداری کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه از 23 مهرماه فروش بلیت زائران اربعین در استان کرمان آغاز شده است افزود: 510 دستگاه اتوبوس تا کنون انتقال زائران کرمانی تا مرز را برعهده داشتند و بیش‌ از 18 هزار و 500 مسافر از استان کرمان با اتوبوس به مرزها منتقل شده‌اند.

وی با بیان اینکه 51 کامیون از استان کرمان انتقال وسایل و بار موکب‌ها را برعهده داشتند عنوان کرد: بنا به نذری وجود داشت انتقال تمامی بار موکب‌های استان کرمان رایگان انجام شده است.

رضا اشک مدیر‌کل بازرسی استانداری کرمان و مسئول کمیته نظارت و بازرسی ستاد اربعین استان کرمان در این جلسه با تاکید بر اینکه باید اتوبوس‌هایی که برای انتقال زائران در نظر گرفته می‌شود از ایمنی و کیفیت مطلوبی برخوردار باشند اظهار داشت: نظارت در این حوزه ضرورت دارد و کوچک‌ترین اتفاقی ممکن است نتایج ناگواری به دنبال داشته باشد.

در این جلسه سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان با اشاره اقدمات انجام شده در شهرداری کرمان در این ایام اظهارداشت: چاپ هزار متر بنر، سیاه‌پوش کردن موکب‌های شهری، در اختیار گذاشتن بیلبوردها برای دستگاه‌ها و موکب‌ها از جمله اقدامات شهرداری کرمان بوده است.

شهردار کرمان با بیان اینکه تعدادی ماشین سنگین، مینی‌بوس، ون و غیره در اختیار موکب‌ها گذاشته شده گفت: تامین اتوبوس گردان نانوا‌ و اعزام 24 کارگر و مدیر، همراه امکانات برای خدمت‌رسانی به زائران را تاکنون داشتیم.

منبع/تسنیم

انتهای پیام/