کد خبر: 87373

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به اینکه زائران پاکستانی اربعین حسینی در کرمان امسال ۲۵ درصد افزایش داشته‌اند گفت: ۴۰۰ میلیون تومان برای موکب‌های زاهدان تا سیرجان اعتبار اختصاص داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی در جلسه ستاد استانی اربعین که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و مسئولان کمیته‌ها در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد با اشاره به اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در بحث خدمات‌دهی به زائران پاکستانی اربعین حسینی معین استان سیستان و بلوچستان است اظهار داشت: 150 میلیون تومان به موکب‌های این استان برای خدمات‌رسانی به زائران پاکستانی اربعین از طرف اداره کل اوقاف استان کرمان کمک شده است.

وی با بیان اینکه اداره کل اوقاف استان کرمان از موکب‌های بم و ماهان هم در راستای میزبانی شایسته از زائران پاکستانی حمایت کرده است گفت: موکب سیرجان به صورت ویژه در خروجی استان کرمان از سوی اوقاف و امور خیریه استان راه‌اندازی شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به اینکه زائران پاکستانی اربعین حسینی امسال 25 درصد افزایش داشته‌اند عنوان کرد: 400 میلیون تومان برای موکب‌های زاهدان تا سیرجان اعتبار اختصاص داده شده است.  

حجت‌الاسلام حسین سازندگی مسئول کمیته فرهنگی ستاد اربعین و مسئول بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در این کمیته فرهنگی ستاد اربعین در استان کرمان اظهار داشت: بدرقه گردان نانواها در استان کرمان از کنار گنبد در حال ساخت حضرت سیدالشهدا(ع)، تهیه 500 جلد کتاب با موضوع مهدویت به زبان عربی برای هدیه به کودکان عراقی و غیره از جمله اقدمات این کمیته ر روزهای گذشته بوده است.

وی به سخنرانی تبیینی در مهدیه حضرت صاحب‌الزمان(عج) و گلزار شهدای کرمان اشاره کرده و افزود: این سخنرانی در اهمیت و جایگاه این همایش عظیم معنوی جهن شیعه در بین مردم بسیار اثرگذار بود.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان به بازدید از موکب‌های استان کرمان از جمله موکب ماهان و بم اشاره کرد و گفت: دو نفر از روحانیان بزرگوار اهل پاکستان در موکب ماهان به جز انجام کار فرهنگی، در پخت غذای باب طبع زائران پاکستانی در این موکب کمک می‌کنند.

وی با اشاره به استقرار دو طلبه پاکستانی در موکب سیرجان و یک طلبه پاکستانی در موکب بم افزود: در این موکب در کنار دیگر خدماتی که به زائران اربعین ارائه می‌شود نمایشگاه عکس و پوستر و کارهای فرهنگی دیگر هم انجام می‌شود.

سازندگی از اعزام 500 نفر طلاب کرمانی به این سفر معنوی به عنوان زائرمبلغ به جهت تبلیغ و حضور در این همایش عظیم خبر داد و گفت: کاروان رسانه‌ای کرمان در عمود 828 مستقر و در حال خدمت‌رسانی به زائران هستند.

منبع/تسنیم

انتهای پیام/

 

ادامه اخبار