کد خبر: 87416

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان:

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با اشاره به فوت یک هزار و 100 نفر در تصادفات جاده ای استان در سال گذشته گفت: تصادفات ما چیزی در حد فاجعه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، "خلیل اله همایی راد" در همایش شهرداران استان کرمان اظهار کرد: بخشی از امنیت مربوط به امنیت ملی و مربوط به تمامیت ارضی کشور و حوزه عملکرد نیروهای مسلح است.

وی افزود: آنچه ما انجام می دهیم مربوط به امنیت عمومی است و تامین امنیت، نظم پایدار و انسجام اجتماعی و از بین بردن هر نوع هراس در جامعه است.

همایی تصریح کرد: در سال 94 سند توسعه نظم و امنیت استان کرمان تدوین شد که در این سند که نقشه راه امنیتی استان است، دو رویکرد اصلی پیش بینی و پیشگیری و مسوول سازی و همراه سازی دنبال می شود.

وی بیان کرد: امنیت وظیفه همگانی است و صرفا محدود به نیروی انتظامی، اطلاعات، سپاه، ارتش و دستگاه قضایی نیست و همه در بحث امنیت نقش دارند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با اشاره به اینکه امنیت دو وجه عینی و واقعی و امنیت روانی را شامل می شود، گفت: ممکن است امنیت باشد، اما احساس امنیت وجود نداشته باشد و اینجاست که می گوییم امنیت ذهنی مخدوش شده است.

وی با اشاره به دو سطح امنیت سلبی و ایجابی افزود: همه دستگا های اجرایی، نهادهای عمومی و تک تک شهروندان در حوزه امنیت ایجابی نقش دارند و آموزش می تواند به امنیت ایجابی کمک کند که شهرداران باید به آموزش توجه کنند.

همایی با اشاره به برگزاری تعداد 691 جلسه شورای تامین استان کرمان در سال 96 عنوان کرد: امنیت اتفاقی نیست و بابت همه رخدادهایی که ممکن است به وقوع بپیوندد، در شورای تامین و با رویکرد پیش بینی و پیشگیری بحث می شودو 4 هزار و 538 مصوبه در زمینه مسائل امنیتی داشته ایم.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با تاکید بر لزوم نصب سیتم های پایش تصویری گفت: آثار این امر در حوزه ایمنی شامل کاهش تصادفات، کاهش تلفات، کاهش پرداخت دیه توسط بیمه ها و ... است.

وی افزود: تصادفات ما چیزی در حد فاجعه است و یک هزار و 100 نفر فوتی های تصادفات استان کرمان است.

همایی تصریح کرد: با افزایش نصب دوربین ها، در هفت ماهه امسال آمار تلفات حوادث جاده ای استان، 18 درصد کاهش داشته و این به این معنی است که 134 خانواده کمتر آسیب دیده اند.

وی با اشاره به افزایش سرقت ها، در سال جاری گفت: باید شهرداری ها نسبت به نصب دوربین اقدام کنند.

منبع/ایسنا


انتهای پیام/