کد خبر: 87425

رئیس دادگستری بم هشدار داد:

رئیس دادگستری شهرستان بم هشدار داد افرادی که اطفال را به تکدی گری می گمارند به مجازات حبس محکوم می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، مصطفی عارف کیا بم تکدی گری را جرم دانست و اظهار داشت: طی یک اقدام هماهنگ از سوی پلیس بیش از سی نفر متکدی در سطح شهرستان دستگیر و جهت سیر مراحل قضائی واعمال مجازات تحویل دادگاه بم شدند.

وی ادامه داد: طبق ماده ۷۱۲ قانون تعزیرات مصوب سال ۱۳۷۵ تکدی گری تا سه ماه مجازات حبس دارد.

عارف کیا از مردم فهیم شهرستان بم خواست: در صورت مشاهده افرادی که به تکدی گری می پردازند، فوراَ مراتب را به پلیس  اعلام و از پرداخت هرگونه وجه به چنین افرادی خودداری شود زیرا با بررسی های به عمل آمده اکثر این افراد از وضعیت مالی بسیار خوبی برخوردار هستند.

وی با اشاره به ماده ۷۱۲ قانون مجازات اسلامی، اعلام کرد: هرکس تکدی یا کلاشی را پیشه خود قرار داده باشد و از این راه امرار معاش کرده یا ولگردی کند به حبس از یک تا سه ماه محکوم خواهد شد و چنانچه با وجود توان مالی مرتکب عمل فوق شود علاوه بر مجازات مذکور تمامی اموالی را که از طریق تکدی و کلاشی به دست آورده است مصادره خواهد شد.

وی ضمن هشدار به افرادی که اطفال را برای تکدی گری می گمارند، تاکید کرد: طبق ماده ۷۱۳ قانون مجازات اسلامی هرکس طفل صغیر یا غیر رشیدی را وسیله تکدی قرار دهد یا افرادی را به این امر بگمارد به سه ماه تا دو سال حبس و استرداد تمامی اموالی که از  طریق مذکور به دست آورده است محکوم خواهد شد.

رئیس دادگستری شهرستان بم در پایان از خدمات و زحمات فرماندهی انتظامی و کارکنان انتظامی شهرستان بم که در راستای تامین نظم و امنیت جامعه تلاش می کنند تقدیر و تشکر کرد.

 

انتهای پیام/

 

ادامه اخبار