کد خبر: 87635

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: 18 میلیارد و 500 میلیون ریال کتاب در هفدهمین نمایشگاه بزرگ ناشران ایران در مرکز این استان به فروش رسید که نسبت به فروش نمایشگاه سال گذشته رشد 100 درصدی داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛محمدرضا علیزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در نمایشگاه کتاب سال گذشته 950 میلیون کتاب به فروش رسید و استقبال مخاطبان از نمایشگاه و برنامه های جنبی آن امسال چشمگیرتر بود.

وی ادامه داد: این مبلغ با توجه به میزان فروش بن کتاب و با استناد به اعلام آمار نهایی تراکنش شبکه بانک عامل اعلام شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: همچنین 6 میلیارد و 500 میلیون ریال بن کارت خرید کتاب نیز در نمایشگاه کتاب کرمان توزیع شد.

وی اظهار داشت: بر پایی همزمان 2 نمایشگاه بزرگ کتاب و نمایشگاه مطبوعات و رسانه ها با وجود کار فشرده برای تیم اجرایی و ستاد برگزاری، به شکل مطلوب و شایسته ای انجام شد و رضایت مخاطبان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی و رسانه را فراهم آورد.

علیزاده تاکید کرد: اختتامیه جشنواره مطبوعات و رسانه ها، برگزاری نشست های نقد و بررسی کتاب، مراسم رونمایی از کتاب، نشست های تخصصی و شب های فرهنگی از جمله برنامه های تدارک دیده شده در هفدهمین نمایشگاه کتاب کرمان بود.

هفدهمین نمایشگاه کتاب کرمان و چهارمین نمایشگاه رسانه ها و مطبوعات استان کرمان از 19 تا 24 آبان با حضور 644 ناشر و با ارائه 52 هزار عنوان کتاب در محل نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق برگزار شد.