کد خبر: 87640

13 آذر‌ماه جاری؛

رئیس ستاد اقامه نماز استان کرمان گفت: براساس هماهنگی‌های انجام شده اجلاس استانی نماز قبل از برگزاری اجلاس سراسری نماز در شهر کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛حجت‌الاسلام مهدی عرب‌پور در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار‌ داشت: در بحث توسعه و ترویج فرهنگ نماز ستاد اقامه نماز سالانه برنامه‌های آموزشی و تبلیغی فرهنگی دارد که بر اساس آن عمل می‌کند.

وی با بیان اینکه همچنین برنامه‌هایی در راستای تجهیز نمازخانه‌ها نیز در این ستاد پیگیری می‌شود گفت: یکی از اقدامات ستاد اقامه نماز، برگزاری اجلاس کشوری نماز است که امسال در شهر سمنان و در روز 14 آذر برگزار می‌شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان کرمان با اشاره به اینکه موضوعی که برای اجلاس سراسری انتخاب شده است "راه‌ها و شیوهای دعوت به نماز" است افزود: تلاش و جدیت بر این است تا بتوانیم با همکاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی امسال نیز به نحوی مناسب و شایسته شاهد برگزاری این اجلاس در استان باشیم تا با ارج نهادن به فرهنگ نماز زیرساخت‌های فرهنگی و معنوی را در استان تقویت کنیم.

وی بیان کرد: به‌منظور اینکه نظرات افراد و کارشناسان در ارتباط با نماز دریافت شود قبل از برگزاری اجلاس کشوری اجلاس‌های استانی برگزار می‌شود تا از نظرات صاحب‌نظران این حوزه در راستای ترویج فرهنگ نماز بهره بگیریم.

عرب‌پور با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته این اجلاس در استان برگزار شده و امسال هم اجلاس استانی نماز در روز سه‌شنبه 13 آذر‌ماه جاری برگزار می‌شود گفت: اجلاس استانی نماز در کرمان با حمایت و پشتیبانی استاندار کرمان به‌عنوان رئیس شورای اقامه نماز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه از دو نفر از اساتید کشوری حوزه نماز دعوت شده تا راهکارها و شیوه‌های دعوت به نماز را ارائه کنند افزود: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان و فدایی استاندار کرمان نیز در این جلسه سخنرانی می‌کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان کرمان با اشاره به اینکه حدود 350 نفر برای شرکت در این اجلاس دعوت شدند تصریح کرد: اعضای شوراهای اقامه نماز شهرستان‌ها، جمعی از ائمه جمعه و جماعات استان، جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان که قرار است معلمان آینده شوند و همچنین تعدادی از طلبه‌های سطح دو و بالاتر حوزه علمیه به این اجلاس دعوت شده‌اند.

وی با بیان اینکه مطالب ارائه شده در اجلاس در آینده در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت گفت: در حاشیه اجلاس استانی نماز کرمان از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی نماز که قبلا در استان برگزار شده است، تجلیل می‌شود.

عرب‌پور با اشاره به اینکه این مسابقه کتابخوانی از کتاب «خانه بهشتی» برگزار شده است افزود: حدود دو هزار و 500 نفر در سراسر استان در این مسابقه شرکت کردند که به 60 نفر از برگزیدگان جوایزی اهدا می‌شود.

انتهای پیام/