کد خبر: 87655

در ششمین اجلاس استانی نماز مطرح شد؛

ششمین اجلاس استانی نماز با محوریت شیوه‌ها و مهارت‌های دعوت به نماز صبح امروز در سراسر استان برگزار شد

به گزارش پایگاه  خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ ششمین اجلاس استانی نماز با محوریت شیوه‌ها و مهارت‌های دعوت به نماز صبح امروز در سراسر استان برگزار شد .
حجت‌الاسلام مهدی عرب‌پور دبیر ستاد اقامه نماز استان کرمان در این اجلاس اظهار داشت: باید اجلاس استانی نماز که سالی یکبار برگزار می شود، با صدای «حی علی الصلاه» به صدا در بیاید تا همه توجه ویژه و حرکت مضاعف در ترویج این فریضه الهی داشته باشد.
وی افزود: هر سال باید یک موضوع و بحث تخصصی و مرتبط با نماز توسط اساتید شرکت کننده در این اجلاس مطرح شود تا افراد موثر قدم‌هایی در ترویج نماز بردارند.

 

دبیر ستاد اقامه نماز استان کرمان تاکید کرد: یکی از اثرات نماز کاهش آسیب‌های اجتماعی است و ما معتقدیم که باید در کنار اجلاس استانی نماز، حرکت‌های دیگری که موثر در ترویج فرهنگ نماز است برگزار شود و انتظار داریم از نقش آفرینان این عرصه از جمله ائمه جماعات، مربیان پرورشی و ... که به عنوان منادیان امر نماز و دعوت کننده به نماز می باشند، دعوت جدی به عمل آید زیرا هرچه پایه های نماز در جامعه پررنگ‌تر باشد آثار آن چشمگیرتر خواهد بود.
 

وی بیان کرد: به همت ستاد اقامه نماز استان کرمان، مسابقه کتاب خوانی کتاب «خانه بهشتی» در دو ماه گذشته برگزار شد که در آن 2 هزار و 600 نفر از هم استانی‌ها شرکت کردند که به 60 نفر جوایزی اهدا خواهد شد.

 

محمدجواد فدایی استاندار کرمان در ادامه گفت:به نماز می توان به عنوان یک نماد و نشانه نگاه کنیم همچنین به نماز از جنبه فعل و عمل نگریسته شود که آثار و برکات مادی و معنوی خودش را دارد.

 

وی تاکید کرد: به کارگاه آموزشی در راستای ترویج نماز نیاز داریم و باید بدانیم که در کلاس های آموزشی این مهم محقق نمی‌شود زیرا در کارگاه‌ها به شبهات پاسخ داده می‌شود.

 

استاندار کرمان با بیان اینکه باید اجلاس‌های نمازی که در سراسر استان و حتی کشور برگزار می‌شود از سمت و سوی نظری و تئوری به عملی سوق پیدا کند، پیشنهاد داد: هفته‌ای نیم ساعت کارگاه‌های آموزشی نماز در ادارات دولتی برگزار شود.

 

انتهای پیام/