کد خبر: 87660

درخششی دیگر در حوزه فرهنگ برای استان کرمان؛

کتاب «پرده نشینان عهد ناصری» اثر دکتر «پریسا کدیور» بعنوان کتاب برگزیده سال 97 در حوزه تاریخ شانزدهمین جشنواره ملی کتاب رشد انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، کتاب «پرده نشینان عهد ناصری» که به حیات اجتماعی زنان در عهد قاجار می پردازد، در شانزدهمین جشنواره ملی کتاب رشد به عنوان کتاب برگزیده سال 97 در حوزه تاریخ انتخاب شد. 

 

مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره ملی کتاب رشد در روز دوشنبه 12 آذرماه 97 در تهران با حضور صدها تن از نویسندگان، متخصصان، ناشران و مدیران برگزار گردید. در این مراسم دکتر احمدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش در کشور هنوز از جایگاه مناسب و درخورشان خود  برخوردار نیست، خواستار توجه ویژه به مسئله آموزش و اختصاص بودجه مکفی از سوی دولت و مجلس شواری اسلامی به این امر گردید.

 

در این برنامه همچنین آقای ناصری دبیر جشنواره به ارائه گزارش شانزدهمین جشنواره ملی کتاب رشد پرداخت و گفت: از بین 4905 عنوان کتاب که در سال 1396 به دبیرخانه شانزدهمین جشنواره ارسال شده بود، 2457 از خان نخست گذشتند و عنوان کتاب مناسب را اخذ کردند که از این بین 1099 عنوان کتاب امتیاز کافی از سوی داوران جشنواره برای ورود به رقابت اصلی را کسب کردند و به گروه های داوری سی گانه راه یافتند که در مرحله نهایی 36 عنوان کتاب بعنوان کتاب نمونه در حوزه های مختلف علمی و آموزشی برگزیده شدند.

 

براساس این گزارش در این جشنواره دکتر «پریسا کدیور» مدرس دانشگاه شهید باهنر کرمان که کتاب وی تحت عنوان «پرده نشینان عهد ناصری» برای اولین بار در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شده بود؛ عنوان کتاب برگزیده شانزدهمین جشنواره کتاب رشد در حوزه تاریخ را به خود اختصاص داد.

ایسنا

انتهای پیام/