کد خبر: 87748

حجت الاسلام قرائتی:

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت:مسجد هم جای مقدسی است و هم باید محل هم اندیشی برای حل مشکلات اجتماعی و مردم باشد و جهیزیه برای نوعروسان در مساجد تهیه شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور شب گذشته در همایش «سنگرهای الهی و نقش مساجد در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی» که در مسجد قائم شهر کرمان برگزار شد، با بیان اینکه مسجد سابقه قبل از اسلام دارد ،اظهار داشت :به فرموده قرآن اولین ساختمانی که در کره زمین ساخته شده مسجد است و مساجد انقلاب را حفظ کرد.

وی گفت: مشکل ما این است که اسلام‌شناس نداریم و آنجایی هم که اسلام‌شناس داریم به آن مراجعه نمی‌کنیم.

 

این مفسر قرآن کریم افزود:باید هنگام ساخت محلات و شهرک های جدید، برای ساخت مسجد در آن منطقه طراحی لازم را انجام دهند و همزمان با ساخت خانه های جدید مساجد جدید هم بنا شود اما با کمال تاسف شهرک هایی هستند که تمامی امکانات لازم را دارند اما مسجد ندارند.

حجت الاسلام قرائتی بیان کرد: مسجد هم جای مقدسی است و هم باید محل هم اندیشی برای حل مشکلات اجتماعی و مردم باشد و جهیزیه برای نوعروسان در مساجد تهیه شود.

وی به اهمیت پرداخت زکات پرداخت و گفت: پیامبر اکرم (ص) منافق را از مسجد بیرون نکرد، اما کسی که زکات نمی‌دهد را از مسجد بیرون کرد.

 

وی با تشریح جایگاه متعالی مسجد در دین اسلام و اینکه مساجد باید زنده و پویا باشند ،عنوان کرد:هئیت امناهای مسجد باید در دوره های آموزشی شرکت کنند و در هیئت امنای مساجد باید از نسل جدید و یک خانم تحصیلکرده و فعال هم حضور داشته باشند و باید مسجد  مکانی باشد که هر کسی به آن وارد می شود نکته ای جدید و تازه به دست بیاورد و اگر حرف نو نباشد، تکرار مکرر می شود.

 

رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: مسجد ارث پدر کسی نیست، اگر امام جماعتی بداند که با رفتن او، 100 نفر به مسجد اضافه می‌شود، باید استعفا دهد.

وی با اشاره به اینکه صدای بلندگوی مسجد فقط در وقت اذان بلند باشد ، تاکید کرد:صدای بلندگوی مسجد نباید مردم‌آزاری کند، صدای عزاداری حتی اگر برای امام حسین (ع) باشد، نباید مردم را آزار دهد و میان دو نماز نباید سخنرانی باشد که این گروگان‌گیری است و باید سخنرانی‌ها کوتاه باشد.

گفتنی است در استان کرمان ۲۹۰ مسجد وجود دارد هم چنین این مراسم با عزاداری و سوگواری به مناسبت سالروز وفات حضرت معصومه همراه بود.

انتهای پیام/