کد خبر: 87772

علیزاده:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت:موسیقی نواحی ایران موسیقی باشکوهی است که از دل تاریخ و فرهنگ و زندگی اقوام این سرزمین برآمده است و برای برگزاری چنین جشنواره ای در کرمان همراهی همه دستگاههای مرتبط لازم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه موسیقی نواحی ایران موسیقی باشکوهی است که از دل تاریخ و آداب و فرهنگ و زندگی اقوام این سرزمین برآمده است،گفت:برای برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در کرمان با ابعاد جشنواره ای موسیقی نواحی ایران،همراهی همه دستگاههای مرتبط لازم است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این جشنواره به عنوان یک رویداد ملی در کرمان، قابل ارزش است ،افزود: برگزاری رخدادهای ملی در چنین سطحی، نیازمند همراهی و همکاری ادارات و نهادهای مرتبط دارد و حمایت ها و پیگیری های استاندار کرمان در این خصوص باعث دلگرمی همه اهالی فرهنگ و هنر شد .

وی ادامه داد:یکی از اتفاقات خوب جشنواره‌ موسیقی نواحی ایران در سال آینده، مشارکت همه‌ دستگاه‌ها از جمله میراث فرهنگی و شهرداری می باشد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد : جلسه‌ای در تهران و با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار کرمان، رئیس انجمن موسیقی کرمان و جمعی دیگر از مسئولان و هنرمندان در خصوص تداوم برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار شد که طی آن مقرر شد برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران سال آینده و به میزبانی استان کرمان باشد .

 

علیزاده توضیح داد: چه فرصتی بهتر و مناسب تر از جشنواره موسیقی نواحی ایران تا موسیقی را به مردم و مخاطبان معرفی کنیم و امیدواریم با همراهی تیم اجرایی در تهران و استان، سال آینده، جشنواره‌ متفاوت‌تری نسبت به دوره‌های گذشته خود داشته باشیم .

 

وی ضمن تقدیر از همه‌ رسانه‌ها و هنرمندان استان در یاری رسانی به این جشنواره اظهار داشت: ترکیب شورای سیاست‌گذاری جشنواره در این دوره تغییر کرده و «محمدرضا درویشی» ریاست و آقای «صدری» دبیری آن را برعهده گرفته اند که اعتقاد داریم با این ترکیب جدید برای این‌که جشنواره سال آینده کیفی برگزار شود تصمیمات خوبی گرفته خواهد شد.

انتهای پیام/