کد خبر: 87799

به مناسبت بزرگداشت 6500 شهید استان ؛

معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان گفت:از 27 بهمن تا 10 اسفندماه یک کار فرهنگی ماندگار در شهر کرمان تحت عنوان دو هفته فرهنگی انجام خواهد شد که در این دو هفته 3 یادواره خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، سرهنگ کاظمی معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان در جلسه با مدیران ادارات و دستگاههای اجرایی، ائمه جمعه، بخشداران و شهرداران شهرستان کرمان، گفت: از 27 بهمن تا 10 اسفندماه  یک کار فرهنگی ماندگار در شهر کرمان تحت عنوان دو هفته فرهنگی انجام خواهد شد که در این دو هفته 3 یادواره خواهیم داشت.

وی افزود:یادواره شهدای دانشجو و دانش آموز، یادواره شهدای روحانی ،فرهنگی و تبلیغی و یادواره شهدای زن و تجلیل از زنان ایثارگر که مصادف با تولد حضرت زهرا(س) است همچنین تجمع بزرگ ایثارگران و رزمندگان و تأمین کنندگان امنیت کشور را در روز اول خواهیم داشت .
 

 

معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان عنوان کرد: اجرای نمایش در هر شب در محل مصلی امام علی (ع) کرمان، برگزاری نمایشگاه بین المللی دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه قرآن و برنامه های متعددی که بالغ بر 90 مورد هستند در این دوهفته اجرا می‌شود و پایان بخش کنگره، اجلاسیه کنگره است که روز آخر و با حضور میهمانان استانی، کشوری و بعضاً خارجی خواهد بود.

 

 
علی بابایی فرماندار کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: اولین کنگره شهدای استان 20 سال پیش برگزار گردید و 8 اِلمان به یاد شهدا در سطح شهر نصب شد که هنوز هم هستند و در این راستا نیز امسال به یاد 6500 شهید استان و همزمان با افتتاحیه این کنگره، در ابتدای جاده کوهپایه بوستانی 6500 اصله درخت کاشته خواهد شد.

 

وی افزود: حاصل این کنگره حدود 150 کتاب خاطرات و 40 مستند داستانی است که می تواند برای آشنایی جوانان با انقلاب  و دفاع مقدس بسیار مؤثر باشد .

 

وی ادامه داد:کار کنگره را کاری مردم محور است برای برگزاری مناسب کنگره شهدای استان باید مردم نیز وارد کار شوند تا مراسمی در شأن شهداء برگزار شود .

 مستندسازی خاطرات شهدا و دفاع مقدس

 

فرماندار کرمان بابیان اینکه جوانان و نوجوانان در جریان بسیاری از وقایع دفاع مقدس نیستند تاکید کرد: آشنا کردن نسل جدید با شهدا و ارزشهای انقلاب اهمیت بسزایی دارد زیرا ضمن اینکه پدران، مادران شهدا و بسیاری از کسانی که در جریان جنگ بودند بدلیل کهولت سن از دنیا می روند لذا باید خاطرات شهدا و دفاع مقدس جمع آوری و مستندسازی شوندکه این کار به مناسبت برگزاری دومین کنگره شهدای استان درحال اجراست .

 

لزوم فضاسازی شهری متناسب با کنگره شهدا

بابایی بیان کرد: هرچند کنگره مربوط  به استان است و کلیه شهرستان ها درگیر این کنگره هستند و لذا بدلیل حضور میهمانان خارج از استان و حتی خارج از کشور باید فضای شهر کرمان متناسب با این رویداد بزرگ آماده شود .

انتهای پیام/