دو جوان دانشجوی سیرجانی و عضو انجمن رفتگران طبیعت سیرجان در یک طرح هنری جالب و ابتکاری موفق به زیباسازی دیوارهای سطح شهر با استفاده از زباله‌های خشک شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، محمد احمدی و محمدامین وحیدی دو جوان دانشجوی سیرجانی که عضو انجمن رفتگران طبیعت سیرجان هم هستند در یک طرح هنری جالب و ابتکاری موفق به زیباسازی دیوارهای سطح شهر با استفاده از زباله‌های خشک شدند.

به گفته این جوانان، جمع‌آوری زباله‌های خشک به همت جوانان انجمن رفتگران طبیعت و همکاری  قشرهای مختلف مردم  سطح شهر انجام می‌شود که فروش این زباله‌ها  صرف انجمن‌ها و امور خیریه شده و هم بخشی از این زباله‌ها ابزار کارشان قرار می‌گیرد و در این طرح و نقش اصیل، 50 هزار درب بطری‌های ضایعاتی مورد استفاده قرار گرفت.

 

محمد احمدی در این ارتباط به خبرنگار فارس گفت: پس از طراحی نقش‌های اصیل این درب‌های ضایعاتی که بر اساس رنگ‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند به وسیله یک دستگاه میخ بادی روی دیوار چسبیده می‌شوند که هم ماندگار و هم زیبایی طرح نقش اصیل ظروف یا قالی و گلیم سیرجان را دارند.

محمدامین وحیدی هم می‌گوید: چون دانشجو و عضو انجمن رفتگران طبیعت هستیم غالبا در اوقات بیکاری به کار زیباسازی با ضایعاتی همچون پلاستیک‌های رنگی، کاشی‌ها یا نقاشی‌های ماندگار، طرح و برنامه خود را در همه مناطق شهری اجرا می‌کنیم.

وی ادامه داد: اما مشارکت مردم در تحویل زباله‌های خشک و جمع‌آوری آنها مصالح و ابزار کار ما را آماده می‌کند که به طور مثال درهمین دیوار که 50 هزار درب بطری با میخ به دیوار چسبیده شد حاصل کار 31 روزه ما برای 35 متر مربع دیوار با طرحی زیبا و ماندگار شد.

 

ارائه طرح‌های زیباسازی از سوی نخبگان و طراحان به شهرداری

شهردار سیرجان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از آمادگی شهرداری برای ارائه طرح‌های زیباسازی از سوی نخبگان و طراحان خبر داد و گفت: این طرح‌ها در بهسازی و زیباسازی شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از اولویت‌های کمیته زیباسازی شهرداری توجه به ذوق و هنر جوانان و استفاده از طرح‌های آنان است که نتایج خوبی حاصل شد.

رضا سروش‌نیا با بیان اینکه با جایگاه و ظرفیت‌هایی که شهر سیرجان دارد، نیازمند تعریف پروژه‌های شاخص و ماندگار نه‌تنها در حوزه عمران و ساخت و ساز بلکه با رویکرد زیباسازی، ایجاد فضای گفت‌وگو، تعامل و نشاط اجتماعی هستیم و در همین راستا باید نسبت به زیباسازی منظر شهری اقدام کرد.

 

وی افزود: کمیته زیباسازی این شهرداری موفق شده ضمن اجرای طرح‌های جالب با همکاری و همفکری دانشجویان و هنرمندان و جوانان با هزینه کم و استفاده از زباله‌های خشک، حتی از نابودی درختان خشک شده نیز جلوگیری کند و از این درختان در ساخت مجسمه پرندگان و طرح‌های زیبا استفاده کند که هم مستحکم و هم ماندگار است.

فارس

انتهای پیام/

 

کد خبر : 87901