کد خبر: 87904

مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان:

مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: 30 درصد مدارس استان تخریبی هستند که حدود 17 درصد از این تعداد حتما باید تخریب و بازسازی شوند ، اهم چنین برای استانداردسازی کامل مدارس استان مبلغ 90 میلیارد تومان اعتبار نیاز است به‌شدت نیازمند کمک خیرین هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ غلامرضا رجایی‌نژاد، مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان صبح امروز در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه از سال 92 طرح ساماندهی و استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس در دستورکار قرار گرفته است،گفت: هزار و ۹۵۸کلاس درس در سطح استان بخاری نفتی  دارند.

وی با اشاره به اینکه تعریف استاندارد بودن سیستم گرمایشی در مدارس به اینگونه است که منبع تولید انرژی گرما در خارج از کلاس باشد گفت: پس از ابلاغ طرح شناسایی کلاس‌های فاقد سیستم گرمایشی استاندارد انجام شد که در مجموع 15 هزار کلاس درس شناسایی شد.

 

وی بااشاره به اینکه در سال‌های اخیر چند واقعه سخت در کشور اتفاق افتاد و تعدادی از دانش‌آموزان ما به‌دلیل غیراستاندارد بودن سیستم گرمایشی دچار آسیب شدندافزود: هم اکنون بیش از ۵هزار و ۴۸۵کلاس درس را در دست اجرا داریم که در صورت تخصیص اعتبار لازم این کار اجرایی خواهد شد.

رجایی تصریح کرد: در ۴سال اجرای این طرح در کشور ۶هزار و ۴۰۰کلاس درس در استان استاندارد سازی و تحویل آموزش و پرورش داده شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت:همچنین از ابتدای طرح ۹۷۰کلاس درس به بخاری های تابشی و برقی مجهز شده است.

وی با بیان اینکه نزدیک 30 هزار کلاس درس در استان کرمان وجود دارد،ادامه داد:دو هزار کلاس درس داریم که سیستم گرمایشی آنها فرسوده شده است هم چنین مدارس ما در جنوب استان کرمان علاوه بر سیستم گرمایشی مناسب نیاز به سیستم سرمایشی مناسب نیز دارند.

بنیاد برکت ۳۵ مدرسه در استان کرمان می‌سازد

وی تصریح کرد : بنیاد علوی هم در جنوب استان کرمان با نوسازی مدارس مشارکت دارد و 128 کلاس درس در جنوب با مشارکت آنها ساخته می‌شود.

 

برای استانداردسازی کامل مدارس استان مبلغ 90 میلیارد تومان اعتبار نیاز است

وی ضمن بیان اینکه 30 درصد مدارس استان تخریبی هستند که حدود 17 درصد از این تعداد حتما باید تخریب و بازسازی شوند ، افزود:برای استانداردسازی کامل مدارس استان مبلغ 90 میلیارد تومان اعتبار نیاز است به‌شدت نیازمند کمک خیرین هستیم.

رجایی‌نژادتاکید کرد:سپاه در ساخت مدرسه همکاری خوبی با ما داشته است و در عنبرآباد، فهرج و ریگان با مشارکت سپاه پاسداران و بسیج سازندگی اقدامات خوبی انجام شده است.

 

کمپین همه برپا با شعار کلاس گرم، مدرسه امن در فضای مجازی

وی بیان کرد: کمپین همه برپا با شعار کلاس گرم ، مدرسه ای امن به همت جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و با هدف جذب مشارکت های مردمی راه اندازی شده است.

انتهای پیام/