کد خبر: 87980

مهاجری خبر داد:

رئیس ستاد عتبات عالیات استان کرمان گفت:ما معتقدیم آنچه تاکنون در این رابطه اتفاق افتاده هدایت و عنایت حضرت سیدالشهدا بوده وما می‌خواستیم یک کار علمی و عقلی مبتنی بر معماری اسلامی و اصیل ایرانی انجام دهیم و تمام تلاش انجام شده است تا گنبد ساخته شده حداقل ۵۰۰ سال دیگر هم بماند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، علی مهاجری در بازدید حجت الاسلام اسماعیل تدینی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از  پروژه‌ی ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین(ع) در کرمان اظهار داشت: سال ۹۴سازه‌ فلزی گنبد جدید حرم مطهر امام حسین (ع) در کارخانه‌ دیگری ساخته و در محل فعلی ستاد که قبلا معراج شهدای کرمان بوده، نصب و کار آغاز شد.
 
وی افزود:با شروع کار احساس کردیم که پا جای پای انبیاء(س) و ائمه(ع) گذاشتیه‌ایم و لذا با پای برهنه کار را شروع کردیم.
 ۶۵ درصد از حجم ستون‌های اطراف ضریح مطهر کاسته شده است

 

وی با بیان اینکه گنبد قبلی با وزن ۱۲۰۰ تن روی ستون‌های خشتی و آجری قرار داشت که تنها به معجزه شبیه بود، توضیح داد: در گام اول باید ستون‌های اطراف ضریح مطهر مقاوم‌سازی و لاغر می شد که نهایتا ۶۵ درصد از حجم ستون‌های اطراف ضریح مطهر کاسته شد که به لطف خدا و عنایت حضرت این کار با هزینه‌ کاملا مردمی انجام شده است.

تمام تلاش انجام شده است تا گنبد ساخته شده حداقل ۵۰۰ سال دیگر هم بماند

 

رئیس ستاد عتبات عالیات استان کرمان با بیان اینکه با توجه به جمعیت میلیونی که در ایام خاصی مانند عرفه، اربعین، عاشورا و دیگر ایام به سوی کربلا روان می‌شوند، باید کاری شایسته و کامل انجام می‌شد،عنوان کرد: ما می‌خواستیم یک کار علمی و عقلی مبتنی بر معماری اسلامی و اصیل ایرانی انجام دهیم و تمام تلاش انجام شده است تا گنبد ساخته شده حداقل ۵۰۰ سال دیگر هم بماند و اگرزمانی کسی مثل صدام پیدا شد و خواست آسیبی به آن بزند، امکان آسیب و صدمه وجود ندارد.

تا کنون بیش از دو هزار نفر نیرو به صورت تبرکی پای کار آمده‌اند

مهاجری بیان کرد: ما معتقدیم آنچه تاکنون در این رابطه اتفاق افتاده هدایت و عنایت حضرت سیدالشهدا بوده و تا کنون بیش از دو هزار نفر نیرو به صورت تبرکی پای کار آمده‌اند و در این‌کار  هیچ چیزی اتفاقی نیست حتی مصالحی که استفاده می‌شود از هر جایی و هر کسی پذیرفته نمی‌شود.

نوروز سال آینده گنبد جدید در حرم مطهر در کربلا نصب شود

 

وی با اشاره به اینکه نوروز سال آینده گنبد جدید در حرم مطهر در کربلا نصب شود تاکید کرد:فرصت کمی مانده و این بساط در حال جمع شدن است.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان کرمان بیان داشت:همچنان توفیق داریم در سامرا و در کاظمین فعالیت داشته باشیم.

 

حجت الاسلام اسماعیل تدینی در حاشیه‌ی این بازدید گفت: امروز توفیق داشتم از نزدیک کارگاه ساخت گنبد را بازدید کنم، این کارها را نمی‌توان در قواعد و فرمول‌های اداری تعریف کرد .

 

وی گفت: ممکن است برخی خیال کنند که این کارها با بودجه و اعتبار دولتی انجام می‌شود در حالی که همه‌ی این هزینه‌ها توسط مردم آن‌هم از قشر ضعیف و متوسط جامعه تامین می‌شود.

 

ایجاد شبهه در راستای بازسازی حرمین تهاجم فرهنگی است

تدینی ایجاد شبهه در راستای بازسازی حرمین را تهاجم فرهنگی دانست که به منظور تخریب ذهن جوانان ما مطرح می‌شود، و در ادامه گفت: ما در جمهوری اسلامی به جغرافیای زمینی محدود نمی‌شویم و هر جایی که شعائر اسلامی باشد، ما هم هستیم تا ان‌شاءالله تمدن نوین اسلامی را در کل جهان داشته باشیم.

 

02

 

انتهای پیام/