کد خبر: 87987

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از آموزش صنایع دستی به 1700 نفر در زندان های این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، "غلامرضا فرخی" در نشست مشترک با مدیر کل زندان های استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از الویت های معاونت صنایع دستی این اداره کل بحث آموزش صنایع دستی به زندانیان است، افزود: در سال گذشته نیز به 2800 نفر از زندانیان استان کرمان آموزش صنایع دستی داده شده است.

وی با اشاره به اینکه در زندان اوقات فراغت زیادی برای زندانیان وجود دارد و زندانیان هم دارای استعدادهای خوبی در زمینه تولید صنایع دستی هستند، تصریح کرد: این افراد با یادگیری صنایع دستی

می توانند بعد از آزادی هم در این رشته های هنری مشغول به فعالیت شوند و به امرار معاش بپردازند.

وی با بیان اینکه هرساله معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان غرفه هایی را به صورت رایگان در اختیار زندانیان قرار می دهد، افزود: این اقدام هرساله با هدف حمایت از خانواده زندانیان و معرفی هنرهای دستی آنها انجام می گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، اظهار کرد: در حال حاضر بهترین نوع صنایع دستی که می توان به زندانیان آموزش داد و هیچ دغدغه ای نیز برای تهیه مواد اولیه، فروش و تولید آن وجود ندارد، هنر حصیر بافی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهرهای واقع درجنوب و شرق استان کرمان به تولید گسترده حصیربافی می پردازند، تصریح کرد: در این مناطق امکان کشت و پرورش نخل خرما وجود دارد و می توان بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای، ماده اولیه حصیربافی برای تولید صنایع دستی را تهیه کرد.

فرخی  با اشاره به اینکه خوشبختانه در چند سال اخیر محصولات حصیری بازار خوبی برای فروش پیدا کرده اند، خاطرنشان کرد: این اداره کل آمادگی لازم را جهت برپایی بازارچه صنایع دستی جهت نمایش و معرفی تولیدات زندانیان استان کرمان را دارد.

ایسنا

انتهای پیام