کد خبر: 87997

حجت الاسلام اسماعیل تدینی:

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت:برنامه‌های سوگواره یاس نبوی از ۱۷ تا ۲۲ بهمن ماه در جوار امامزادگان عظیم الشان استان کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، حجت الاسلام اسماعیل تدینی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان اظهار داشت: با توجه به همزمانی ایام فاطمیه با برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، علاوه بر تبیین دست آورد‌های چهل ساله انقلاب اسلامی در اماکن متبرکه، موضوعات سخنرانی مجالس عزاداری با رویکرد تبیین نقش انقلاب اسلامی در گسترش سیره فاطمی مورد توجه قرار دارد.

 

برگزاری سوگواره یاس نبوی از ۱۷ تا ۲۲ بهمن ماه در جوار امامزادگان عظیم الشان استان

وی با بیان اینکه همزمان با ایام فاطمیه در قالب طرح " سوگواره یاس نبوی" مراسم عزاداری و سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) در جوار امامزادگان استان برگزار می‌شود، بیان کرد:برنامه‌های سوگواره یاس نبوی از ۱۷ تا ۲۲ بهمن ماه در جوار امامزادگان عظیم الشان استان برگزار می‌شود.

وی افزود: ترویج فضائل و معرفی ابعاد و سیره عملی حضرت زهرا (س) یکی از محور‌های اصلی برنامه‌های اوقاف در ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) است ودر این راستا با همکاری هیئت رزمندگان اسلام همزمان با دهه اول فاطمیه مراسم عزاداری و سوگواری حضرت زهرا (س) در محل مهدیه امام خامنه‌ای (مدظله العالی) اوقاف و امور خیریه شهرستان کرمان برگزار می‌شود.

 

وجود ۲۰ موقوفه مختص حضرت زهرا (س) در استان

حجت الاسلام تدینی با اشاره به وجود ۲۰ موقوفه مختص حضرت زهرا (س) در استان گفت: مملکت ما یک مملکت فاطمی است و حرمت آن حضرت باید به بهترین وجه مطلوب حفظ شود.

 

کمبود موقوفات مختص حضرت زهرا (س) در استان کرمان

مدیر کل اوقاف استان خاطر نشان کرد: در کرمان موقوفات زیادی در خصوص برنامه‌های عزاداری در ماه محرم و صفر داریم، اما وقف برای حضرت زهرا (س) کم است و یکی از اهداف در این راستا، تشویق واقفان برای وقف در این زمینه است.

 

انتهای پیام/