کد خبر: 88004

سردار ابوحمزه :

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: از ۲۷ بهمن ماه مجموعه فصل شیدایی در کرمان به عنوان اولین برنامه اجرایی کنگره، آغاز به کار خواهد کرد و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، سردار غلامعلی ابوحمزه  در جلسه کمیته های کنگره ۶۵۰۰ شهید استان کرمان ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) بیان داشت:از زحمات ارزشمند تمامی کمیته‌ها تشکر می‌کنم و امیدوارم همه این تلاش‌ها ذخیره آخرت شود و اقداماتی که برای کنگره شهدا انجام شده بیانگر همدلی و احساس تکلیف همه نسبت به شهدا است.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: کار برجسته‌ای که در این برنامه وجود داشت و مجموعه راهکارها که از مهرماه سال گذشته کار شد در همان راستا بود که نشان‌دهنده احساس صمیمیت و تکلیفی که نسبت به شهدا داشتیم که در یک پروژه همدل دست به دست هم دادیم  به صورتی بسیاری از مسئولان کشوری اذعان دارند که این کنگره با همه کنگره‌ها متفاوت است که نشان‌دهنده تلاش همه کمیته‌ها است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان افزود: سنگ بنایی که در ابتدای کار گذاشتیم قرار بر این شد که این کنگره را ادامه دهیم زیرا یکی از اشکالات بقیه کنگره‌ها این بود که بعد از اتمام کنگره کار دیگر تمام می‌شد. در رابطه با برگزاری این کنگره باید با دوستان به یک نتیجه برسیم که بعد از اتمام کنگره باید به چه شکل کار را دنبال کنیم.

 

وی افزود: نکته دوم نماینده ولی فقیه در استان و هم استاندار و دبیر ستاد کنگره باید به رهبر گزارش دهند که این ۲۰ واحد گزارش‌های خود را و نکات محوری خود را مشخص کنند تا پس از جمع‌بندی به اطلاع برسد. همچنین کمیته‌ها موظفند برنامه‌ها را تا تاریخ ۲۲ بهمن ارائه کنند تا برای کسب نظر مقام معظم رهبری به بیت رهبری ارسال شود که امیدوارم یک کار فاخر در استان کرمان اجرا شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ابراز داشت: ۵۸ محور از سخنرانی‌هایش مقام معظم رهبری در ارتباط با شهدا جمع‌آوری شده که از این تعداد شش راهبرد در خصوص کنگره شهدای کرمان در نظر گرفته شده و در دستور کار قرار دارد.

سردار ابوحمزه گفت: ۲۰ کمیته در زیرگروه ستاد کنگره تشکیل شده که تا به حال ۹۲ برنامه را ارائه کردند که این برنامه‌ها با موضوعیت سخنرانی‌های رهبر انقلاب است که تا دهم بهمن ماه مجموعا جمع‌آوری و بررسی خواهند شد.

فصل شیدایی اولین برنامه اجرایی کنگره شهدا از ۲۷ بهمن ماه در کرمان

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: از ۲۷ بهمن ماه مجموعه فصل شیدایی در کرمان به عنوان اولین برنامه اجرایی کنگره، آغاز به کار خواهد کرد و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

وی ادامه داد: همچنین در این ایام افتتاح نمایشگاه کتاب دفاع مقدس، روزشمار اجلاسیه، سالگرد شهدای غدیر، یادواره شهدای فرهنگی، تجلیل از شهدای زن استان، گردهمایی رزمندگان، افتتاح گلزار شهدا و برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره که در مصلی امام علی (ع) برگزار می‌شود را خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۴۶ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در حال ساخت است ،توضیح داد: از جمله برنامه‌های جنبی کنگره می‌توان به تهیه جهیزیه، احداث مسکن برای مددجویان، درمان و ویزیت رایگان مردم مناطق محروم استان اشاره کرد.

 

وی با بیان اینکه در شهرستان‌های مختلف یادواره شهدا برگزار خواهد شدافزود: با تقسیم فعالیت‌ها در کمیته‌ها تلاش کردیم تا از تمام ظرفیت‌های موجود بهره ببریم اما جهت‌گیری اصلی ما بر روی جوانان و نوجوانان است زیرا این‌ها آینده‌سازان نظام هستند و هر چه بر روی آن‌ها کار شود بعدها اثرات و برکات آن مشخص می‌شود.

 

سردار ابوحمزه خاطر نشان کرد: برگزاری دعای ندبه در سالگرد شهدای غدیر، گردهمایی بزرگ رزمندگان و آزادگان دفاع مقدس، یادواره شهدای جوان، نوجوان، دانش‌آموز و دانشجو، برگزاری یادواره شهدای فرهنگی، تبلیغی، رسانه و روحانی، یادواره شهدای زن و تجلیل از زنان ایثارگر از دیگر برنامه‌های کنگره برشمرد و افزود: 9 اسفندماه اجلاسیه اصلی کنگره شهدا در مصلی امام علی (ع) کرمان برگزار می‌شود.


انتهای پیام/