کد خبر: 88076

وزیر ارشاد در کرمان:

وزیر ارشاد با بیان اینکه نمایش‌های مذهبی، ارزشی، اجتماعی و اخلاقی بسیار زیاد شده است و در حوزه سینما حرکت دینی وجود دارد گفت: سالانه بیش از ۹۰ فیلم بلند در کشور تولید می‌شود که اصالت دینی و مذهبی دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛  سیدعباس صالحی صبح امروز در دیدار با حجت‌السلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: مردم با حضور گسترده خود در راهپیمایی 22 بهمن امید دشمنان را ناامید کردند.

وی با عنوان اینکه وزارت ارشاد سه حوزه اصلی کاری دارد گفت: حوزه فرهنگ، ادبیات و رسانه، حوزه هنر و حوزه مربوط به دین سه حوزه کاری ماست.

وزیر ارشاد با بیان اینکه اتفاقات خوبی در چهل سال گذشت از انقلاب افتاده است افزود: در حوزه نشر کتب حدود یک میلیون و 200 هزار عنوان کتاب در این چهل سال چاپ شده است که نشان از تحقیق و پژوهش در کشور است.

وی با اشاره به اینکه امروز در حوزه وجود منابع و متون علمی و عملی و کاربردی منابع قابل توجهی داریم گفت: در حوزه ادبیات گویش‌های ادبی قابل توجهی در کشور داریم که با عنایت مقام معظم رهبری کارهای خوبی انجام شده است.

صالحی با بیان اینکه رسانه‌ها در کشور تعداد قابل توجهی دارند و قبل از انقلاب رسانه منطقه‌ای نداشتیم اما امروز در تمام مناطق روزنامه وجود دارد افزود: انجمن‌های ادبی را ساختارمند کردیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه هنر رشته‌های هنری با سابقه‌ای در کشور داریم و رویش‌های قابل توجهی داشته‌ایم افزود: نمایش‌های مذهبی، ارزشی، اجتماعی و اخلاقی بسیار زیاد شده است و در حوزه سینما حرکت دینی وجود دارد.

وزیر ارشاد با بیان اینکه در جشنواره امسال اکثر افرادی که نامزد دریافت سیمرغ شدند افرادی بودند که در کارهای ارزشی حرفه‌ای فعالیت کرده بودند عنوان کرد: فیلم «شبی که ماه کامل شد» نامزد 13 سیمرغ بلورین شد که 6 سیمرغ دریافت کرد و امروز بیش از 90 فیلم بلند در کشور سالانه تولید می‌شود که اصالت دینی و مذهبی دارند.

وی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سابقه طولانی داشتند اما ساختار آنها مناسب نبود و در شورای فرهنگ عمومی آنها را ساختارمند کردیم افزود: بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر در کشور عضو اصلی کانون‌ها هستند و کارهای قوی در آنها انجام می‌شود.

صالحی با بیان اینکه هنوز نتوانستیم ظرفیت‌های مردمی در حوزه فرهنگ را جمع کنیم گفت: باید از ظرفیت‌های مردمی در حوزه ارتقای فرهنگ استفاده کرده و کیفی‌سازی کنیم.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان از استان‌های پرخلاقیت و با ظرفیت است و نسل جوان مستعدی دارد افزود: زمانی کانون کشف استعدادها فقط در تهران بود اما در حال حاضر در استان‌ها نیز این ظرفیت وجود دارد.

وزیر ارشاد با بیان اینکه امسال به 11 استان سفر کردیم و سعی کردیم در سفرهای دو یا سه روزه مشکلات را بررسی کنیم گفت: یک سفر هم به جنوب استان کرمان اختصاص خواهیم داد تا از نزدیک در جریان روند فعالیت‌ها قرار بگیریم.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان از روحیه ایثار و مقاومت و هم‌افزایی برخوردار است که به توسعه کمک می‌کند افزود: شورای فرهنگ عمومی استعداد قابل توجهی در حوزه ستادی و قرارگاهی دارد اما آنگونه که باید از این ظرفیت استفاده نشده است.

به گزارش تسنیم صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز با حضور در گلزار شهدای شهر کرمان به مقام شامخ شهدای ادای احترام کرد.

انتهای پیام/