کد خبر: 88095

همزمان با کنگره شهدای استان کرمان یادواره ۱۴۰ شهید روحانی استان کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ حجت‌الاسلام عباس سلمه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به نقش روحانیت و شهدای روحانی در انقلاب اسلامی ایران و دوران دفاع مقدس اظهار داشت: روحانیان کرمانی حضور فعال و موثری را در دوران هشت ساله دفاع مقدس داشتند و به عبارتی همزمان مرد علم و عمل بودند.

وی با بیان اینکه این روحانیون بزرگوار در دوران جنگ تحمیلی در کنار نقش تبلیغی به صورت رزمی هم در خط مقدم حضور داشتند افزود: روحانیون و طلاب روحانی در دوران دفاع مقدس هم خود جنگنده بودند و هم حضور آنها در کنار دیگر رزمندگان روحیه، مقاومت و جنگندگی دیگر رزمندگان را هم بالا می‌برد.

دبیر یادواره شهدای روحانی استان کرمان با اشاره به شهدای شاخص روحانی کرمان گفت: شهید باهنر که البته این شهید بزرگوار در جنگ تحمیلی به شهادت نرسیده، شهید شیرازی، نقیب‌پور، محمد پورمحمدی، کشمیری و آفرند از شهدای شاخص کرمان هستند و دو شهید روحانی غواض داریم که هر دو پورمحمدی بودند.

وی با بیان اینکه یادواره 140 شهید روحانی استان کرمان چهارشنبه اول اسفند در محل مجتمع امام خمینی(ره) گلزار شهدای علی بن جعفر قم برگزار می‌شود و سخنران این مراسم حجت‌الاسلام میرزامحمدی است افزود: از روحانیون شاخص کرمان و شخصیت‌های استان در این مراسم دعوت می‌شود و هر ساله حضور دارند.

انتهای پیام/