کد خبر: 88123

ابوحمزه در گردهمایی رزمندگان دفاع مقدس:

فرمانده سپاه ثارالله کرمان با بیان اینکه بعد از اتمام کنگره، برنامه‌ریزی برای ادامه سه ساله آن را خواهیم داشت ، گفت: نگاه ما در ستاد کنگره شهدا، صرف کارهای تبلیغی نیست، هدف کنگره کمک به قشر محروم استان و الگوسازی برای دستگاه‌های اجرایی است که بدانند می‌شود این کارها را انجام داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله کرمان در گردهمایی رزمندگان دفاع مقدس اظهارداشت: سوم اسفند مصادف با عملیات خیبر است که در سال 62 این عملیات غرورآفرین ایجاد شد که این عملیات غرور آفرین در وسعت هزار و ۱۸۰ کیلومتر مربع از میهن اسلامی از منطقه هور و جزایر و طلاییه انجام ومنجر به آزادسازی این مناطق شد و شهدای گرانقدری، چون شهید همت( فرمانده لشکر)شهید زجاجی (معاون اول لشکر)، شهید حمید باکری( قائم مقام لشکر ۳۱ عاشورا )و شهید یاغچیان (معاون دوم لشکر )از شهدای این عملیات هستند.

برگزاری کنگره شهدای استان کرمان بعد از 20 سال در اسفند ماه جاری

وی افزود:دومین کنگره شهدای استان کرمان بعد از 20 سال در اسفند ماه جاری در حال برگزاری است، کاری که از کمک همه نیروها در دستگاه‌های حاکمیتی، نیروهای مردمی و سپاه و بسیج در بخش‌های گوناگون استفاده کردیم، ابتدا فرمایشات رهبری را در خلال این 20 سال جمع‌آوری کردیم و به 58 بیان محوری از ایشان رسیدیم که در 6 رویکرد تقسیم‌بندی کردیم.

 

ازدواج ۱۲۰۰ زوج کرمانی در آستانه کنگره شهدا

وی در تشریح برنامه های کنگره شهدای استان کرمان گفت: در این هفته از جمله برنامه‌هایی که در پیش داریم  به مناسبت ولادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) مراسم عقد ۱۲۰۰ زوج در کرمان و شهرستان‌ها برای فرهنگ سازی ازدواج آسان برگزار خواهد شد همچنین کاشت ۶۵۰۰ نهال به نام هر یک از شهدای استان کرمان در مناطق مختلف انجام می شود.

 

ساخت 746 مسکن برای مددجویان کمیته امداد

سردار ابوحمزه رویکرد خدماتی اجتماعی کنگره 6500 شهید استان کرمان را تشریح کرد و بیان کرد: در این راستا بازسازی موزه دفاع مقدس پیگیری شد و در تفاهم‌نامه‌ای هم با کمیته امداد 746 مسکن برای مددجویان این نهاد در حال ساخت داریم.

 

وی توضیح داد: گردان‌های امام حسین و امام علی علیه السلام و بیت المقدس آماده استفاده از توان شما است و نیز از توان روایتگری شما باید استفاده شود زیرا سالانه تعداد زیادی جوان در قالب راهیان نور به مناطق عملیاتی اعزام می‌کنیم و بیان شما بر قلوب جوانان و نوجوانان اثرگذار است.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ابراز کرد: حدود ۵۰۰ وام برای اشتغال محرومان، ازدواج آسان برای  ۱۲۰۰ زوج که حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر در مرکز استان و بقیه در شهرستان‌ها و تامین جهیزیه، آزادی ۵۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد، تامین نیاز‌های ۲ هزار دانش آموز نیازمند بخشی از فعالیت‌های ستاد کنگره در رویکرد حمایتی خدماتی هستند.

اختصاص یک هزار و 220 پروژه محرومیت زدایی در استان کرمان

وی ادامه داد: 40 هزار پروژه در راستای محرومیت‌زدایی در بخش‌های مختلف به ویژه در مناطق محروم جنوب و شرق کشور در برنامه داریم که یک هزار و 220 پروژه مربوط به استان کرمان است و هر کدام به نام یک شهید نامگذاری می‌شود.

 

هدف کنگره  شهدا کمک به قشر مستضعف استان و  الگوسازی برای دستگاه‌های اجرایی است

ابوحمزه با بیان اینکه بعد از اتمام کنگره، برنامه‌ریزی برای ادامه سه ساله برنامه‌های کنگره را خواهیم داشت ، خاطر نشان کرد: نگاه ما در ستاد کنگره شهدا، صرف کارهای تبلیغی نیست، هدف کنگره کمک به قشر محروم استان و الگوسازی برای دستگاه‌های اجرایی است که بدانند می‌شود این کارها را انجام داد.

انتهای پیام/