کد خبر: 88128

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان اعلام کرد:

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: طرح "ریحان" طی یک سال برای زنان آسیب دیده در زمینه ارائه مباحث آموزشی، مسائل روانشناختی، اجتماعی، اشتغالزایی و اقتصادی اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ "فاطمه‌السادات حسینی" در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ستاد گرامیداشت مقام زن و خانواده برنامه های هفته گرامیداشت مقام زن و مادر در سال جاری تدوین شده که در این راستا برنامه های مختلفی در سازمان های اجرایی در سطح استان اجرا خواهد شد.

 

 

وی با اشاره به نامگذاری ایام هفته مقام زن و مادر افزود: بیش از 2 هزار برنامه به مناسبت هفته زن و مادر در استان کرمان برگزار می شود و محور برنامه ها میلاد حضرت زهرا سلام الله علیهاست.

 

 

حسینی تصریح کرد: به واسطه برگزاری کنگره 6 هزار و 500 شهید استان، هفتم اسفندماه ویژه برنامه پیوند فاطمی را در همه شهرستان ها داریم و در واقع اجلاسیه شهدای زن را با موضوع سبک زندگی اسلامی و فاطمی پیوند زده ایم.

 

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: همچنین 7 اسفندماه جاری جشن ازواج یک هزار زوج را در مصلی امام علی علیه السلام شهر کرمان برگزار می کنیم که هدف از این برنامه معرفی فرهنگ ازدواج آسان به جامعه و کمک به آغاز زندگی زوج های نیازمند است.

 

وی افزود: کارگاه های آموزشی با رویکرد تحکیم بنیان خانواده در استان برگزار خواهیم کرد.

 

حسینی اظهار کرد: رویکر ما در مباحث فرهنگی، بحث های تربیتی و شناخت و معرفی شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها به جامعه هدف و به ویژه نسل جوان است.

 

 

وی تصریح کرد: در حوزه آموزشی فرهنگی همچنین طرح سفیران فرهنگی و آموزش و مشاوره برای 18 هزار دانش آموز پایه دهم با رویکرد مهارت های قبل از ازدواج برگزار می شود.

 

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به راه اندازی بوستان فرهنگیِ "خانواده" در همه شهرستان های استان بیان کرد: به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن و مادر، روز درختکاری و سالروز تاسیس بنیاد شهید در اسفندماه، طرح پیوند بین نسلی را داریم که به مناسبت چهل سالگی انقلاب 40 نهال در روز درختکاری توسط 40 مادر شهید و 40 دانشجوی نخبه غرس خواهد شد.

 

 

وی افزود: مسابقه کتابخوانی اینترنتی با رویکرد جایگاه زن، تحکیم بنیان خانواده و خطبه فدکیه برگزار می شود.

 

 

حسینی در ادامه با اشاره به اجرای طرح "ریحان" در حوزه اجتماعی در استان کرمان بیان کرد: این طرح طی یک سال برای زنان آسیب دیده در زمینه ارائه مباحث آموزشی، مسائل روانشناختی، اجتماعی، اشتغالزایی و اقتصادی اجرا خواهد شد.

 

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: در زمینه توانمندسازی زنان حاشیه شهرها نیز طرحی با حضور 800 زن بدسرپرست و بی سرپرست در هفته زن در استان کرمان آغاز می شود که مدت طرح سه سال است.

 

 

وی افزود: آموزش خودمراقبتی به زنان و آموزش هایی درباره بیماری های شایع زنان را در سال جاری در بیشتر ادارات و دستگاه های اجرایی برگزار کردیم و در هفته زن نیز در مکان های عمومی ادامه می دهیم.

 

 

حسینی تصریح کرد: دیدار با خانواده معظم شهداء، سرکشی از خانواده مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی توسط مدیران، برنامه های جشن برای سالمندان و ... از دیگر برنامه های هفته زن در کرمان است.

 

 

وی در پایان بیان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی زمینه تحقق بسیاری از آرمان ها فراهم شد اما عدالت اجتماعی را در تمام عرصه ها مطالبه می کنیم که این مسئله کمک می کند تا جامعه از حیث فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی توسعه یابد زیرا اگر به سرمایه های اجتماعی که نیمی از آن بانوان هستند توجه شود، موفق خواهیم شد.

ایسنا

انتهای پیام/