کد خبر: 88303

در این مطلب تصاویری کمتر دیده شده از رهبر معظم انقلاب در لباس پاسداری را مشاهده و تعابیر ایشان درباره سپاه را بخوانید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ تصاویری کمتر دیده‌ شده و کمیاب از رهبر معظم انقلاب اسلامی در لباس پاسداری را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید و پس از آن ۱۰ تعبیر ایشان درباره سپاه پاسداران را از نظر می‌گذرانید.

۱۰ تعبیر رهبر انقلاب درباره سپاه

۱. تنها نیرویی که قادر است از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، انقلابی دفاع کند، فقط سپاه است. (۱۳۶۸/۰۴/۱۹ - بیانات در مراسم بیعت فرماندهان سپاه)

۲. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این افتخار را دارد که زاده‌ی انقلاب است و این خصوصیت را دارد که از درون دامان انقلاب روییده است. دیگران انقلابی شدند، اما سپاه انقلابی به وجود آمد. (۱۳۶۸/۰۸/۲۹ - بیانات در مراسم ششمین دوره‌ی فرماندهی و ستاد دانشگاه امام حسین (ع))

۳. در طول جنگ، سپاه عنصر مؤثر و تعیین‌کننده‌ی جنگ بود و اکثر فتوحاتی که ما از اول تا آخر جنگ داشتیم، با نام سپاه همراه است؛ یا منحصراً متعلق به سپاه بود، یا سپاه در آن‌ها نقش اصلی و مهم را ایفا کرده است. (۱۳۷۰/۰۲/۲۱ - بیانات در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی زمینی سپاه)

۴. برجستگی سپاه، در همراهی «سلحشوری نظامی» با «خلوص معنوی» بوده و همه‌ی موفقیت‌ها از هماهنگی این دو ناشی شده است. (۱۳۷۰/۰۶/۲۵ - پیام به چهارمین مجمع بزرگ فرماندهان و مسئولان دفاتر نمایندگی، ولی فقیه در سپاه)

۵. پاسداران، در طول این آزمایش‌های دشوار دوران‌های گذشته، نشان دادند که در این راه، از همه صادقتر، ثابت‌قدم‌تر و آماده‌ترند. (۱۳۷۱/۱۱/۰۶ - بیانات در دیدار جمعی از پاسداران)

۶. سپاه دارای شأن معنوی و انقلابی است؛ ولید و فرزند انقلاب است؛ تربیت‌شده‌ی دامان انقلاب است و به گردن انقلاب هم حق دارد؛ در عین حال رابطه متقابل است. (۱۳۷۶/۰۶/۲۶ - بیانات در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه)

۷. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجموعه‌ای است که وجودش امروز برای کشور و ملت ایران و همه‌ی هدف‌های والایی که این ملت برای خودش ترسیم کرده است، ضروری و لازم است. (۱۳۷۸/۰۶/۲۴ - بیانات در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه)

۸. بحمداللَّه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک موجود زنده، فعّال، مؤمن و مراقب معنویّات و ارزش‌های خود است؛ این را قدر بدانید. (۱۳۸۱/۰۶/۲۴ - بیانات در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه)

۹. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این امتیاز را دارد که ولادت آن از آغاز براساس ارزش‌های اسلام بود. (۱۳۸۵/۰۹/۰۴ - بیانات در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشکده‌ی افسری دانشگاه امام حسین (ع))

۱۰. یکی از بخش‌های مهمّ کارنامه‌ی سپاه، انقلابی زیستن و انقلابی ماندن سپاه است؛ یعنی حوادث، جریانات نتوانست این تشکیلات مستحکم و قوی‌بنیه را از مسیر اصلی و درست، به بهانه‌ی اینکه دنیا تغییر کرده، زندگی تغییر کرده، منحرف کند. (۱۳۹۲/۰۶/۲۶ - بیانات در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)

منبع: ایسنا

انتهای پیام/