کد خبر: 88312

پا به پای سیل زده ها ایستاده ایم ؛

در پی بارش های اخیر در کشور و جاری شدن سیل در اکثر استان ها خسارت های زیادی به بخش های مختلف استان های سیل زده وارد شده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از راه آرمان ؛ در پی بارش های اخیر در کشور و جاری شدن سیل در اکثر استان ها خسارت های زیادی به بخش های مختلف استان های سیل زده وارد شده است .

در این بین مردم خوزستان نیز خسارت های زیادی را متحمل شده اند و استان کرمان به عنوان معین شهرستان حمیدیه معرفی شده است تا کار امدادرسانی و کمک های اولیه به مردم این شهر را انجام دهند.

محمدجواد فدایی استاندار کرمان ، مدیرکل حوزه استانداری کرمان  را به عنوان فرد هماهنگ کننده بین دستگاه‌های امدادی برای بهبود امدادرسانی به این شهر تعیین کرده است.

بنابراین بسیاری از افراد از ارگان های مختلف از جمله فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ، شهردار کرمان و معاون عمرانی استاندار و بسیاری از افراد از قشرهای مختلف در محل حضور دارند و از نزدیک برای حل مشکلات مردم سیل زده حمیدیه در حال فعالیت و خدمت رسانی هستند .

ارسال ۷محموله امدادرسانی به خوزستان

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در گفتگو با خبرنگار راه آرمان در رابطه با کمک های ارسالی استان کرمان به استان خوزستان اظهار داشت : کرمان یکی از استان های معین خوزستان در شهرستان حمیدیه در امر امدادرسانی و پشتیبانی می باشد .

 

وی با اشاره به این که تا کنون ۷ محموله امدادی و زیستی به استان خوزستان ارسال شده است؛ گفت : در روزهای اخیر نیز ۲۸ تن از اقلام امدادی و زیستی از سوی هلال احمر استان کرمان به خوزستان ارسال شده است که دارای ارزش ۲۰ میلیارد ریال می باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان خاطر نشان کرد : در این محموله بیش از ۱۳ هزار کنسروجات، ۴تُن برنج و حبوبات، بیش از یک هزار و۹۰۰ بسته چای، یک هزار و۲۶۰ بسته خرما، یک هزار و ۹۰۰ عدد روغن، ۴ هزار و ۸۰۰ پوشک و نوار بهداشتی، بیش از ۱۱ هزار اقلام بهداشتی و شوینده، ۲۱۰ تخته پتو، ۷۰۰ جفت دمپایی و کفش، موکت ۶۰۰ تخته فرستاده شده است.

فلاح ادامه داد : در استان کرمان ۹۷ پایگاه جهت جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی در نقاط پرتردد و شعب جمعیت هلال احمر در سطح استان برپا است و تا کنون مبلغ بیش از ۷۱۰ میلیون ریال از کمک های نقدی جمع آوری شده از صندوق ها به استان خوزستان ارسال شده است.  

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان تشریح کرد: تا کنون ۱۸۲ میلیون و ۵۵۹ هزار تومان کمک های نقدی از ابتدای سیل در کشور توسط صندوق های استقراریافته در پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی جمعیت هلال احمر استان کرمان جمع آوری شده است.

وی توضیح داد : هم استانی های نوع دوست در صورت تمایل می توانند کمک های خود را از طریق شماره حساب ۹۹۹۹۹ به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها و همچنین کد دستوری  *۷۸۰*۱۱۲#به همراه شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ بانک ملت و نیز ۵۸۹۴۶۳۱۸۵۰۲۵۹۷۳۰ بانک رفاه برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به سیل زدگان در نظر بگیرند.

استقرار بیمارستان صحرایی سپاه کرمان در خوزستان

بیمارستان صحرایی حضرت فاطمه الزهرا کرمان وابسته به بهداری سپاه نیز به خوزستان اعزام شده است و در شهرستان حمیدیه با ۶۰ نفر به عنوان کادر درمانی مستقر شده است .

روح الله سلیمانی مدیر بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا کرمان در گفتگو با خبرنگار راه آرمان در خصوص اعزام بیمارستان صحرایی به مناطق سیل زده اظهار داشت : بیمارستان صحرایی حضرت فاطمه الزهرا یک بیمارستان تخصصی با ظرفیت ۳۲ تخت و قابل ارتقا به ۶۴ تخت می باشد.

وی گفت: این بیمارستان صحرایی شامل بخشهای بستری ، اورژانس ، اتاق عمل ، آی سی یو ، سی سی یو ، و بخشهای کارهای کلنیک مثل بخش تصویر برداری ، آزمایشگاه و داندانپزشکی است

 

حضور فعال خبرنگاران کرمانی در منطقه سیل زده حمیدیه

همچنین یک تیم از خبرنگاران و عکاسان و مستندسازان از سوی بسیج رسانه استان کرمان و خانه مطبوعات به منطقه حمیدیه اعزام شده اند که خبرنگاران پایگاه خبری راه آرمان نیزدر بین آن ها قرار دارند و به ارائه گزارش و عکس از کمک های مردمی و فعالیت رد این شهرستان می پردازند .

شوق و اشتیاق کرمانی ها در کمک به سیل زده های شهرستان حمیدیه، بار دیگر یاد و خاطره سالهای دفاع را زنده کرد؛ مردمی که به هیچ چشم داشتی هر آنچه را که در توان داشتن به میدان آوردند از کمکهای نقدی و غیرنقدی تا حضور جوانان و جهادگران در امدادرسانی و احداث سیل بندها و تخلیه منازل؛ این روزها خوزستان نمایش تمام عیار غیرت ایرانی است که با وجود همه مشکلات هیچگاه در سختی ها هموطنی تنها نمی ماند.

 

انتهای پیام/ش