کد خبر: 88494

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان از برگزاری ۳۰ نمایشگاه عکس دفاع مقدس در ۳۰ مصلی استان کرمان به مناسبت سوم خرداد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از تسنیم از کرمان، سرهنگ مهدی ابوالحسنی در نشست خبری با اصحاب رسانه کرمان با تبریک ولادت امام حسن(ع) اظهار داشت: در آستانه فتح خرمشخر هستیم و این روزها رزمندگان ما در حال آمادگی برای عملیات و ورود به خرمشهر بودند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای عملیات بیت‌المقدس گفت: امسال سی و هفتمین سالگرد آزادسازی خرمشهر است و مردم ما روزبه‌روز در مسیر آرمان‌های امام و شهدا استوارتر هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با یادآوری اینکه با کمترین امکانات در خرمشهر حاضر شدیم و مقاومت 34 روزه مردم این شهر قبل از اشغال مثال‌زدنی است افزود: ارتش بعث عراق از مجهزترین ارتش‌های روز دنیا بود که جنگ تحمیلی علیه ایران را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه خرمشهر 580 روز در اسارت بود و با ایمان به خدا توانستیم دژ مستحکم این شهر را بشکافیم گفت: مردمی که با دست خالی مقابل دشمن ایستادند و پیروز شدند امروز با اقتدار نظامی که دارند هیچ قدرتی در دنیا نمی‌تواند روبه‌روی آنها بایستد.

ابوالحسنی با اشاره به اینکه رئیس جمهور دیوانه آمریکا پیوسته مردم ایران را تهدید می‌کند اما این تهدیدات ذره‌ای در اراده مردم ایران اثر نمی‌گذارد بیان کرد: مقاومت امروز مردم ایران ادامه مقاومت خرمشهر است.

وی افزود: نسل جوان ما باید بدانند که دشمن چه خون‌هایی از جوانان کشور ریخت اما شهدا رفتند تا ما عزتمند زندگی کنیم و در برابر دشمن تسلیم نشویم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه برنامه‌های سوم خرداد در کرمان از اول خرداد آغاز و تا چهارم خردادماه جاری ادامه دارد گفت: حدود 30 برنامه در این ایام در سطح استان کرمان اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های مردمی خوبی برای این ایام پیشنهاد شده است افزود: همایش رسانه‌های استان و نشست تخصصی مقاومت و رسانه در استان برگزار می‌شود.

ابوالحسنی با بیان اینکه روز چهارم خرداد روز مقاومت مردم دزفول لقب گرفته و در این روز نیز برنامه‌هایی در سطح استان اجرا می‌شود گفت: مردم دزفول هر روز مورد اصابت موشک قرار می‌گرفتند و مقاومت عجیبی در برابر دشمن داشتند.

وی با اشاره به اینکه در سراسر استان مراسم گلباران قبور مطهر شهدا در عصر پنجشنبه انجام می‌شود عنوان کرد: شب خاطره فاتحان خرمشهر در حسینیه شهیدان میرکمالی کرمان برگزار می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه همایش نقش روحانیت در دفاع مقدس نیز در استان برگزار می‌شود گفت: در 99 مکان شهدای گمنام دفن هستند که در این مکان‌های مقدس ایستگاه صلواتی دایر می‌شود.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این ایام بیان کرد: 30 نمایشگاه عکس دفاع مقدس در 30 مصلی استان دایر می‌شود.

انتهای پیام/