کد خبر: 88559

روزها و لحظه‌ها می‌گذرند و دغدغه‌ برچیده شدن بساط دلدادگی با حسین (ع) در کرمان، ذهن‌های عاشقان را درگیر می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، از سال 91 که تفاهم‌نامه پروژه‌ ترفیع گنبد حرم مطهر اباعبدالله الحسین (ع) فی‌مابین تولیت آستان قدس حسینی و ستاد بازسازی عتبات عالیات منعقد شد، قطعه‌ای از خاک پاک کرمان که میعادگاه شهدای 8 سال دفاع مقدس بود، برای ساخت جلوه‌گاه عشق یعنی گنبد بارگاه سیدالشهدا به این مهم اختصاص یافت.

با پیگیری‌ها و تلاش‌های بی‌وقفه و شبانه‌روزی علی مهاجری رئیس ستاد بازسازی عتبات استان کرمان، افتخار انجام این پروژه‌ مهم به مردم شریف کرمان رسید و باز هم با پیگیری‌های انجام شده، شهدا واسطه شدند و محل انجام پروژه پس از پیشنهاد مکان‌های مختلف با عنایت خاص آن حضرت، بدون پیش‌بینی قبلی در جایی که معراج شهدا در هشت سال دفاع مقدس بود، انتخاب شد.

 

همه چیز دست به دست هم داد تا کاری بزرگ، در خور و شایسته برای بارگاه ملکوتی امام حسین (ع) در کرمان صورت پذیرد، گام به گام کارها پیش رفت؛ عده‌ای آمدند و عده‌ای رفتند و کار با نظارت بهترین مهندسان و اساتید فن آغاز شد، کارهای مطالعاتی انجام و کارگاهی در کرمان برپا شد.

لازمه‌ کار مقاوم‌سازی حرم مطهر سیدالشهدا و لاغرسازی چهار ستون‌ اطراف ضریح مطهر بود که آن هم با درایت آقای مهاجری مجری پروژه و متولیان امر، پس از چهار سال تلاش بی‌وقفه، پیگیری و به سرانجام رسید.

و حالا، هر روز که می‌گذرد دغدغه برچیده شدن بساط دلدادگی با حسین (ع) در کرمان، ذهن‌های عاشقان را درگیر می‌کند.

 

خداوند در انجام این پروژه، خادمان اباعبدالله را گلچین کرد، برخی از این سفره‌ پر برکت الهی سهم بیشتری داشتند و خدمت بیشتری نمودند و برخی کمتر، برخی با انتشار اخبار و تصاویر، در این کار خیر و خداپسند سهیم شدند و برخی با آب و جارو کردن محیط کار کارگاه.

حتی سیمان و آهن و خاک و مصالحی هم که در این کارگاه‌ها استفاده شد، از حیث کیفیت از بهترین نوع مصالح انتخاب شده بود.

گاهی که به آهن و مس و سیمان به کار رفته در کار نگاه می‌کنم، با خود می‌گویم خداوند در این مصالح چه دیده که این گونه مقرب بارگاه حسینی شده‌اند؟

شک نیست که وجود این گنبد در کرمان برای مردم برکات بیشماری داشته که شاید الان چون در دریا لطف الهی غوطه‌وریم، آن‌ها را احساس نمی‌کنیم، اما این فرصت را باید غنیمت شماریم و تا بساط کارگاه عاشقی در کرمان برپاست، از فیوضات آن بهره‌مند شویم مبادا فردا در حسرت آن بمانیم.

 

هر کسی می‌تواند به نوعی و متناسب با شرایط خود در این کار سهیم شود و خود را به دریای معرفت حسینی متصل کند.

این گنبد به زودی تکمیل و به کربلای معلا منتقل و میعادگاه فوج‌فوج فرشتگان درگاه الهی می‌شود.

به‌راستی سهم ما از این خوان گسترده‌ معنوی چیست؟

 

انتهای پیام/