کد خبر: 88577

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: جشنواره ملی شعر رضوی در راستای ترویج فرهنگ منور رضوی، ﮔﺴﺘﺮش ﻓﻌﺎﻟﯿت‌های ﻓﺮﻫﻨﮕﻰ و ادﺑﻰ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﺳﯿﺮه اﻫﻞ‌ﺑﯿﺖ(ع) هر ساله در کرمان در حال برگزاری است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار راه آرمان در رابطه با برگزاری بیست و پنجمین جشنواره ملی شعر رضوی در کرمان اظهار داشت: این جشنواره با مشارکت بنیاد فرهنگی، هنری امام رضا(ع)، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شعرادبیات داستانی ایرانیان انجام می شود .

 وی گفت: جشنواره ملی شعر رضوی در راستای ترویج فرهنگ منور رضوی، ﮔﺴﺘﺮش ﻓﻌﺎﻟﯿت‌های ﻓﺮﻫﻨﮕﻰ و ادﺑﻰ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﺳﯿﺮه اﻫﻞ‌ﺑﯿﺖ(ع) هر ساله در کرمان در حال برگزاری است .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان خاطر نشان کرد: بنا بر درخواست هنرمندان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه دائمی جشنواره ملی شعر رضوی تا پایان خردادماه تمدید شده است و این جشنواره در دهه کرامت برگزار خواهد شد .

علیزاده با اشاره به این که این جشنواره درنیمه اول تیرماه در دهه کرامت برگزار خواهد شد، افزود: ﻓﺮآﯾﻨﺪ ﺛﺒﺖ‌ﻧﺎم و ارﺳﺎل اﺛﺮ از ﻃﺮﯾﻖ ﺗﺎرﻧﻤﺎى ﺷﻤﺲ ﺗﻮس ﺑﻪ ﻧﺸﺎﻧﻰ kerman.shamstoos.ir انجام ﻣﻰ‌ﺷﻮد و آثار گزیده  ﺟﺸﻨﻮاره در ﻗﺎﻟﺐ مجموعه‌ای ﺑﻪ ‌ﺻﻮرت ﮐﺘﺎب ﭼﺎپ و ﻣﻨﺘﺸﺮ میﺷوﺪ.

وی ادامه داد: دبیر علمی و تخصصی جشنواره امسال سید علی میرافضلی است که جلسات تخصصی این جشنواره برگزار شده و امیدواریم از لحاظ کیفی سطح جشنواره با جشنواره های گذشته متفاوت باشد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اضافه کرد: بیست و پنجمین جشنواره ملی شعر رضوی برخلاف سال های گذشته در مرکز استان برگزار خواهد شد .

وی عنوان داشت: هنرمندان در دو بخش شعر نو و کلاسیک آثاری ارسال خواهند کرد که امیدواریم کیفیت آثار بالاتر از سال های گذشته باشد .

انتهای پیام/ش