کد خبر: 88581

مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی استان کرمان گفت : ظرفیت استان کرمان ۲۰۰ نفر است که ۱۰۰ نفر خواهران و ۱۰۰نفر برادران در این طرح سهمیه دارند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ حجت الاسلام زینلی مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی استان کرمان در گفتگو با راه آرمان در خصوص طرح ولایت کشوری توضیح داد: طرح ولایت امسال با ظرفیت ۴ هزار و ۵۰۰ نفر در کل کشور برگزار می شود که ظرفیت استان کرمان ۲۰۰ نفر است که ۱۰۰ نفر خواهران و ۱۰۰نفر برادران در این طرح سهمیه دارند .

زینلی با بیان این که شرکت در این طرح برای کلیه دانشجویان آزاد است عنوان کرد: طرح ولایت فقط مختص دانشجویان بسیجی نیست بلکه برای عموم دانشجویان و تشکل های دانشجویی آزاد است.

مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی در خصوص نحوه ی برگزاری این طرح بیان کرد: طرح ولایت در دو بازه ی زمانی مختلف در مشهد مقدس با همکاری سازمان بسیج دانشجویی و موسسه امام خمینی(ره) و تنها دوره ی تجمیعی است که امسال برگزار می شود.

وی از تاریخ برگزاری این دوره خبر داد و افزود: این دوره در دو بازه زمانی صورت میگیرد که دوره ی اول از ۱۷تیرماه آغاز می شود و تا ۳۰ مرداد ماه ادامه دارد و دوره ی دوم از ۳۰ تیرماه آغاز می شود و تا ۷ شهریور ماه ادامه دارد.

زینلی در خصوص ظریفت استان کرمان در طرح ولایت بیان کرد: در استان ۷۵۰ نفر ثبت نام کرده اند که ۲۵۰ نفر آن ها به گزینش نهایی تهران راه پیدا کردند و در نهایت ۲۰۰ نفر انتخاب می شوند .

مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی استان با اشاره به هداف برگزاری این دوره اظهار داشت: یکی از مهم ترین اهداف این دوره ضمینه سازی ظهور است و خودسازی دانشجویانی که الان در دانشگاه ها هستند و بعدا می خواهند مشاغل جامعه را در دست بگیرند.

وی در پایان افزود: یکی دیگر از اهداف این دوره تربیت نیرو برای تشکلات بسیج و سایر تشکل هایی دانشجویی است و تربیت نیرو برای انقلاب اسلامی است و به این معناست که نیرویی این طرح را می گذراند جامعه سازی و خودسازی را تعلیم دیده است و بتواند در انقلاب ایفای نقش کند.

انتهای پیام /