کد خبر: 88881

مدیرکل ارشاد استان کرمان از رقابت ۱۱ گروه در سی و دومین جشنواره تئاتر استان از بیستم آذرماه جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا علیزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان کرمان اظهار داشت: جشنواره تئاتر استانی یکی از باسابقه ترین رویدادهای هنری استان است.

وی با قدردانی از هنرمندانی که در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جشنواره شرکت می‌کنند گفت: حضور و مشارکت گروه‌های شرکت کننده جشنواره تئاتر استانی باعث دلگرمی و تشویق سایر گروه‌های تئاتر می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه تاکنون 14 اثر به دبیرخانه سی و دومین جشنواره تئاتر استان کرمان ارسال شده عنوان کرد: از این تعداد 11 اثر به مرحله نهایی رسیده و پذیرفته شده است.

وی از آمادگی سالن‌های نمایش در شهرستان‌های سیرجان، زرند، کوهبنان و کرمان جهت برپایی این جشنواره خبر داد و گفت: اجراهای جشنواره تئاتر به صورت زنده و در محل استقرار گروه‌ها بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود.

علیزاده با اشاره به اینکه سی و دومین جشنواره تئاتر استانی از 20 تا 24 آذرماه برگزار می‌شود افزود: 25 آذرماه اختتامیه و معرفی برگزیدگان این رویداد هنری است که دو اثر برگزیده با رای هیئت داوران به جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی می‌شوند.