کد خبر: 88891

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: نوسازی مدارس استان کرمان با جذب ۲۱۴ میلیارد تومان مشارکت خیرین در سال جاری در رتبه سوم کشوری قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم  ، سیدمحمد واعظی‌نژاد در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان فاریاب با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز در شهرستان فاریاب در دو سال گذشته از میانگین کشوری پایین ‌ تر بود اظهار داشت: طی دو سال گذشته با تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، احداث مدارس جدید و جذب مشارکت‌های خیرین میانگین سرانه فضای آموزشی این شهرستان را به حداقل فاصله از میانگین کشوری رسانیدیم.

وی با بیان اینکه با اتمام پروژه‌های نیمه تمام آموزشی شهرستان فاریاب بخش اعظمی از مشکل کمبود فضای آموزشی استاندارد و مقاوم این شهرستان حل می‌شود گفت: 12 پروژه نیمه تمام آموزشی با 51 کلاس درس در این شهرستان تا اردیبهشت 1400 به بهره‌برداری می ‌رسند .

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره اینکه از سال 88 تعداد 33 مدرسه با 133  کلاس درس نیاز به بازسازی داشتند عنوان کرد: از این تعداد 19 مدرسه با 121 کلاس درس مقاوم و استاندارد تحویل آموزش و پرورش شهرستان فاریاب شده و مابقی هم طی سال‌های آینده به اتمام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه اعتبارات عمرانی در سال 99 نسبت به سال 98 قریب به 60 درصد افزایش داشته افزود: اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش شهرستان فاریاب در سال 98 مبلغ 32 میلیارد ریال بوده که در سال 99 به مبلغ 50 میلیارد ریال رسیده است.

واعظی‌نژاد با اشاره به اینکه با مشارکت اتاق بازرگانی استان کرمان و موسسه خیریه مهر گیتی 120 مدرسه در استان ساخته می ‌شود گفت: از این تعداد دو پروژه در شهرستان فاریاب ساخته می ‌ شود.

واعظی‌نژاد با بیان اینکه در حال حاضر 7 مدرسه با 53 کلاس درس به سیستم‌های استاندارد سرمایشی و گرمایشی مجهز شدند افزود: در حد توان برای مناطق جنوبی و گرمسیر از اسپیلیت‌های دو منظوره استفاده کردیم.

 

وی از افزایش مشارکت‌های مردمی طی چند سال اخیر خبر داد و گفت: مشارکت های مردمی در سال های 91 و 92 زیر یک میلیارد تومان بوده که در سال جاری و تا به امروز 214 میلیارد تومان جذب مشارکت خیرین و مردمی داشتیم که در رتبه سوم کشوری در این حوزه قرار داریم.