کد خبر: 88914

سی و دومین جشنواره تئاتر استان کرمان به‌کار خود پایان داد و ۲ اثر از استان کرمان به جشنواره تئاتر فجر راه یافتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره تئاتر استان کرمان با حضور محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و تعداد محدودی از هنرمندان استان در مجتمع فرهنگی هنری کرمان برگزار شد.

محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه کرونا شرایط خاصی در استان ایجاد کرده است اظهار داشت: بنای ما بر برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان با شرایط موجود است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر استان کرمان همه ساله برگزار می‌شد افزود: امسال برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان کرمان را در شرایط شیوع ویروس کرونا داشتیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه جشنواره سی و دوم تئاتر استان کرمان از 20 آذر ماه آغاز شده و تا 25 آذر ادامه داشته گفت: اجراهای این جشنواره به صورت آنلاین و در فضای مجازی پخش شدند.

وی با بیان اینکه 14 اثر در جشنواره امسال شرکت کردند که از این تعداد 10 اثر پذیرفته شدند افزود: دو اثر از استان کرمان به جشنواره کشوری تئاتر فجر راه یافتند.

علیزاده با اشاره به اینکه در این دوره جشنواره از داوران استانی استفاده شد که یکی از ویژگی‌های جشنواره در دوره سی و دوم تئاتر بود ادامه داد: این جشنواره در شهرستان‌های کوهبنان، زرند، سیرجان و کرمان برگزار و اجراها به نمایش گذاشته شدند.

وی با بیان اینکه استان کرمان در سال جاری میزبان جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی نیز هست گفت: این جشنواره در چند بخش از دهم تا پانزدهم دی‌ماه سال جاری و در ایام شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در سه شهرستان رفسنجان، سیرجان و کرمان برگزار می‌شود.