کد خبر: 88922

استاندار کرمان گفت: جاذبه‌ها و تنوع گردشگری کرمان بی‌نظیر بوده و از این ظرفیت عظیم استان کرمان به تناسب تاریخ کهن آن بهره‌برداری نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی زینی‌وند در حاشیه بازدید از پروژه‌های شهری و میراث فرهنگی شهر کرمان اظهار داشت: امروز توفیقی شد تا به همراه پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و شهر دار کرمان و تعدادی از مسئولان استان کرمان بازدیدی را از پروژه‌های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری کرمان داشته باشیم.

وی با اشاره به اهداف این بازدید بیان کرد: گردشگری و میراث فرهنگی برای استان کرمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و جزو اولویت‌های نخست استان قرار دارد.

استاندار کرمان با بیان اینکه واقعیت این است که از ظرفیت گردشگری استان کرمان به تناسب تاریخ استان و ظرفیت‌های موجود آن به دلایلی بهره‌برداری نشده است ادامه داد: از مستندسازان، کارگردانان و سرمایه‌گذاران برای معرفی ظرفیت‌های بزرگ و تاریخ کهن کرمان دعوت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید زمینه حضور بخش خصوصی در استان با ارائه تسهیلات خوب فراهم شود گفت: استان کرمان باید برای بعد از کرونا به شیوه‌ای آماده شود که به یکی از مقاصد جذاب گردشگری در سطح کشور تبدیل شود.

زینی‌وند با بیان اینکه در پهنه گردشگری فلات مرکزی ایران سه استان اصفهان، یزد و شیراز مثلث گردشگری را تشکیل دادند افزود: ما هم باید تلاش کنیم تا این مثلث به مربع گردشگری تبدیل شده و با معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان کرمان، این استان را به عنوان یکی از مقاصد تورهای گردشگری معرفی کنیم.  

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمان در نقاط مختلف آن و در شهرهایی مانند کرمان، بم، شهداد و ... در حوزه میراثی و طبیعت بیان کرد: جاذبه‌های گردشگری کرمان بی‌نظیر بوده و این تنوع در دیگر نقاط وجود ندارد.

استاندار کرمان با بیان اینکه باید در این حوزه کار حرفه‌ای انجام شود و همه باید پای کار بیایند افزود: به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌شود بافت تاریخی و سنتی کرمان را در پروژه‌های خود حفظ کرده و در کرمان به دنبال ساخت هتل‌ها تاریخی خاص و با فضا و غذای خاص باشند.

وی با بیان اینکه زیرساخت و مبلمان شهری کرمان هم باید در جاهایی متناسب با تاریخی کرمان آماده شود گفت: باید گذری در کرمان آماده شود تا تاریخ کهن کرمان را در آن برای گردشگران به تصویر کشیده شود.