کد خبر: 88939

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره جزئیات تشییع شهدای گمنام گفت: تمام مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سرهنگ محمود مهدوی‌فرد با اشاره به اینکه استان کرمان در هفته جاری و در آستانه ایام شهادت حضرت زهرا(س) و سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی میزبان هفت شهید گمنام دوران دفاع مقدس است اظهار داشت: به دلیلی که با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم آیین استقبال، تشییع و تدفین این شهدا در نقاط مختلف استان با جمعیت محدود و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا برگزار می‌شود.  

وی با اشاره به جزئیات استقبال، تشییع و تدفین شهدای گمنام در نقاط مختلف استان کرمان بیان کرد: مراسم استقبال رسمی از پیکر مطهر این شهدای گمنام ساعت 9 صبح پنجشنبه توسط جمعی از مسئولان استان در فرودگاه شهر کرمان برگزار می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه بعد از استقبال رسمی تشییع شهدا به‌صورت خودرویی به سمت میدان شهدا و در نهایت معراج شهدای کرمان انجام می‌شود افزود: عصر پنجشنبه در حسینیه ثارالله شهر کرمان مراسم وداع با شهدا برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیکر مطهر دو شهید در شهرستان زرند، دو شهید شهرستان رفسنجان، یک شهید شهرستان بم، یک شهید در شهرستان ریگان و یک شهید در شهرستان کرمان تشیع و خاکسپاری می‌شود گفت: آیین تشییع و تدفین دو شهید گمنام شهرستان زرند روز شنبه در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار می‌شود.

مهدوی‌فرد با بیان اینکه آیین تشییع و تدفین دو شهید گمنام رفسنجان روز یکشنبه در دانشگاه علوم پزشکی شهر رفسنجان برگزار می‌شود گفت: روز دوشنبه نیز آیین تشییع و تدفین شهید گمنام بخش دهبکری شهرستان بم و بخش گنبکی شهرستان ریگان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام نیز در محل معراج شهدا نگهداری می‌شود تا بعد از برگزاری مراسم سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در کرمان در یکی از مجموعه‌های نظامی شهر کرمان تدفین شود.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به اینکه در ایام شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه هستیم گفت: به این دلیل ساعت برنامه‌ها اعلام نمی‌شود تا از تجمعات احتمالی جلوگیری شود.