کد خبر: 88944

فرمانده سپاه استان کرمان گفت: اگر همه مسئولان ما منش حاج قاسم را در وجود خود نهادینه کنند چیزی به عنوان گرفتاری، مشکل و بن‌بست نداریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سردار حسین معروفی در مراسم آغاز به ‌ کار تیپ شهید حسین مرادی لشکر وابستگان حاج قاسم با بیان اینکه رزمندگان ما انسان ‌ هایی هستند که در سخت‌ترین شرایط انقلاب اسلامی از جان خود برای حفظ اسلام و انقلاب و تمامیت ارضی کشور گذاشتند اظهار داشت: اگر همه مسئولان ما منش شهید سپهبد قاسم سلیمانی را در وجود خود نهادینه کنند چیزی به عنوان گرفتاری، مشکل و بن‌بست نخواهیم داشت.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار ابوحمزه گفت: مهمترین ویژگی سردار ابوحمزه ایستادگی در برابر جریان حق بود؛ چهل سال در مسیر حق، انقلاب و ولایت تردید نکرد، خود را وقف امام و انقلاب کرد و با تمام وجود به ولایت باوری داشت.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه به پنجم دی سالروز زلزله بم نزدیک می‌شویم افزود: روز سختی بود و من این روز را از نزدیک دیدم؛ در پنجم دی سال 82 بخشی از محشر را به چشم دیدم و با جان دادن مردم، جان دادم.

وی با بیان اینکه در زلزله بم همه در معرکه امتحان بودند گفت: امتحانی سخت برای بازماندگان، برای مردم نقاط مختلف کشورمان و البته امتحانی سخت برای مسئولان؛ در آن روزهای سخت امام خامنه‌ای ظرف چهل روز دو بار نه صرفاً برای تسکین مردم که برای مدیریت بحران به بم آمدند.

سردار معروفی یادآور شد: آنجا بود که حضرت آقا فرمودند "اینجا جای دشمن نیست، باید خودمان روی زانوی خودمان بایستیم و به سمت احیای مردم بم برویم."

وی با بیان اینکه مردم بم در این امتحان اللهی روسفید شدند ادامه داد: مردم بم در این حادثه سخت با همه وجود صبر کرده و خدا را بندگی کردند و خدا هم آنها را بزرگ و عزیز کرد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه ایثار مردم در این صحنه نباید فراموش شود گفت: ما در برابر صبر عظیم مردم معجزات بزرگ الهی را دیدیم و امروز هر کس به بم بیاید باید همت ما را پس از آنکه بم با خاک یکسان شد را ببیند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه سالگرد شهادت حاج قاسم قرار داریم بیان کرد: حاج قاسم همه فتنه ‌های دشمنان را خنثی و خیلی‌ها را ناامید کرد؛ حاج قاسم آنچه را انجام داد که امامش می‌خواست و مایه عزت و سربلندی بشریت شد.

سردار معروفی با بیان اینکه همان طور که اعتقاد داریم کربلا و عاشورا متعلق به شیعه نیست حاج قاسم سلیمانی هم همین گونه است گفت: حاج قاسم در مسیر امام حسین (ع) جان داد و این مسیر، مسیری است که انقلاب در آن است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی جامع الاطراف است و شهید سلیمانی با این نگاه در جبهه اسلام و انقلاب قرار گرفت افزود: به این دلیل است که امروز حاج قاسم در همه قلوب حاکم است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه صحبت ‌ های حضرت آقا ثابت کرد که داغ حاج قاسم کهنه نمی‌شود گفت: برای درک درست مکتب حاج قاسم باید سخنان و منویات حضرت آقا در جاهای مختلف را در کنار هم گذاشت تا به حقیقت حاج قاسم رسید.

وی با اشاره به اینکه ما با حاج قاسم و خاطره او زندگی نمی‌کنیم افزود: ما با حقیقت حاج قاسم کار داریم  و حقیقت وجودی حاج قاسم است که ما را در این راه نگه داشته و مستحکم کرده است.

 

سردار معروفی با بیان اینکه نظام ولایی حاج قاسم باید تبیین شود گفت: نظام ولایی حاج قاسم نظام دستوری و بخشنامه‌ای نیست؛ نظام ذوب شدن در ولایت است.