کد خبر: 88964

مدیرکل ارشاد استان کرمان گفت: آثار راه یافته به بخش خیابانی جشنواره سردار آسمانی ۱۰ تا ۱۴ دی‌ماه در شهرستان رفسنجان به اجرا درمی‌آید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا علیزاده در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار دل‌ها شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: در آستانه نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم قرار داریم و در یک سال گذشته برنامه‌های متعدد و متنوع زیادی در حوزه‌های مختلف در ارتباط با حاج قاسم تولید و اجرا شده است.

وی جشنواره تئاتر خیابانی را نخستین برنامه و رویداد رسمی کشوری در استان کرمان با موضوع حاج قاسم عنوان کرد و گفت: برگزاری جشنواره سراسری تئاتر خیابانی با عنوان سردار آسمانی از اردیبهشت‌ماه امسال کلید خورده است.

مدیرکل ارشاد استان کرمان با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر سردار آسمانی در سه بخش خیابانی، نمایش نامه‌نویسی و صحنه‌ای اجرا می‌شود افزود: بخش خیابانی جشنواره به میزبانی شهرستان رفسنجان، بخش صحنه‌ای به میزبانی شهرستان سیرجان و بخش نمایشنامه نویسی و اختتامیه در شهر کرمان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: از 25 استان کشور در جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی شرکت کردند که در مجموع به 15 اثر در بخش خیابانی، 5 اثر در بخش صحنه‌ای و 10 اثر در بخش نمایشنامه‌نویسی به مرحله نهایی راه یافتند.

علیزاده با اشاره به اینکه داوران بخش تئاتر خیابانی دومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی معرفی شدند گفت: پرویز فلاحی‌پور، نصرالله قادری و شکرخدا گودرزی داوری آثار بخش تئاتر خیابانی جشنواره تئاتر سردار آسمانی را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: نمایش‌های راه یافته به بخش خیابانی جشنواره سردار آسمانی از 10 تا 14 دی ماه 1399 در محوطه دو مجموعه فرهنگی گلستان امین و شهرزاد شهرستان رفسنجان به اجرا در می‌آید.

مدیرکل ارشاد استان کرمان افزود: بر اساس جدول بخش خیابانی جشنواره سردار آسمانی از 10 تا 14 دی ماه 17 اثر نمایشی راه یافته به جشنواره در ساعت‌های 15، 15:30، 16 و 16:30  در محوطه مجموعه فرهنگی گلستان امین شهرستان رفسنجان اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه محوطه مجموعه شهرزاد نیز از 10 تا 14 دی‌ماه در ساعت‌های 16، 16:30 و 17 میزبان مخاطبان نمایش‌های خیابانی خواهد بود گفت: علاقه‌مندان به تئاتر خیابانی می‌توانند، آثار بخش خیابانی جشنواره سردار آسمانی را به صورت زنده و از طریق اینستاگرم به نشانی@farhangrafsanjan دنبال کنند.

 

به گزارش تسنیم، دومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی با حمایت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، اداره کل ارشاد استان کرمان و اداره کل هنرهای نمایشی به دبیری امیرحسین شفیعی در قالب سه بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی، بخش صحنه‌ای و بخش خیابانی از 10 تا 15 دی‌ماه در کرمان برگزار می‌شود.