کد خبر: 88984

تشریح اقدامات ستاد مردمی بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی در مصاحبه با کرمان خبر

 

 

دبیر ستاد جبهه فرهنگی استان کرمان ، در گفت و گو با خبرنگار "کرمان خبر" ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و سالروز عروج جانسوز سردار سلیمانی، برنامه های بزرگداشت سالروز شهادت این سردار بزرگ را تشریح کرد.

الله وردی گفت: "ستاد ترویج مکتب حاج قاسم" مدیریت برنامه های بزرگداشت سالروز شهادت ایشان  را بر عهده دارد و ستاد مردمی بزرگداشت شهید سلیمانی نیز عضو و زیر مجموعه آن است.

 

وی در ادامه با اشاره به آغاز فعالیت های آیین بزرگداشت شهید سردار سلیمانی از آبان ماه سال جاری، خاطرنشان کرد: طرحی با عنوان "عملیات به یاد حاج قاسم"   از 13 آبان سال جاری توسط گروه های مردمی آغاز شده است.

الله وردی افزود:  این طرح  مشتمل بر انجام فعالیت های مردمی همچون، توزیع 10 هزار پرس غذا بین نیازمندان ، آزادی زندانیان استان با کمک خیرین،کمک معیشتی به خانواده های کم بضاعت مبتلا به کرونا، همکاری با بسیج و وزارت بهداشت جهت شناسایی بیماران مبتلا به کرونا ،تلاش در پیشگیری ابتلا هموطنان به این بیماری و ارتباط با خانواده شهدای تشییع حاج قاسم در هر شهر ایران بوده است.

الله وردی تاکید کرد: شاخصه اصلی  عملیات مردمی "به یاد حاج قاسم" ،محله محور بودن آن با تمرکز بر مساجد است.

این مسئول در ادامه ،با اذعان به اینکه شخصیت والای شهید سلیمانی بسیار ناشناخته و عظیم است گفت: قطعا نمی توان گفت برنامه های تدارک دیده شده بدون نقص و درخور شهید سلیمانی عزیز است ، اما امیدواریم آنچه را که مردم با نهایت توان و جدیت خود تدارک دیدند مورد قبول الهی قرارگیرد و امید داریم در سال های آینده به سطحی برسیم که بتوانیم تا حدودی مطابق با حقی این بزرگمرد بر گردن ما و تمام ملت شریف ایران دارد، عمل کنیم. 

 

الله وردی در پاسخ به این سوال که چه برنامه های شاخصی برای روز شهادت سردار سلیمانی درنظر گرفته شده است تصریح کرد: مهمترین شاخصه برنامه های تدارک دیده شده ،تمرکز بر معرفی دیدگاه ها و شخصیت این شهید والا مقام است که بسیار ارزشمند خواهد بود و البته ایجاد موکب در سطح شهر و راه اندازی حسینه های سیار با توجه به شیوع بیماری کرونا و رعایت حال دوستداران حاج قاسم سلیمانی نیز جز برنامه های سالروز شهادت ایشان است.

دبیر ستاد جبهه فرهنگی استان کرمان در پایان خاطر نشان کرد: طبق بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که تاکید فرمودند ،می بایست برنامه های بزرگداشت سردار سلیمانی عزیز به صورت خودجوش و مردمی صورت گیرد، از این پس ماموریت مهمی به فعالان فرهنگی و مردمی سپرده شده و ما قطعا پشتیبان هر حرکت مردمی خودجوش در این مسیر خواهیم بود .