کد خبر: 89010

استاندار کرمان گفت: ۸۰۰ روستای ما زیرساخت مناسب ارتباطاتی ندارد و حدود ۱۰۰ هزار دانش آموزی کرمانی به شبکه شاد دسترسی ندارندکه قابل قبول نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی زینی‌وند در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا استان کرمان با بیان اینکه در دو ماه گذشته همکاری ویژه‌ای برای کنترل بیماری در استان کرمان شده که جای قدردانی دارد اظهار داشت: اصناف و بازاریان همکاری بسیار خوبی در اجرای این طرح داشتند.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی در مقابله با کرونا بسیار موثر بوده است گفت: طرح شهید سلیمانی باید با جدیت اجرا شود و اجرای این طرح همچنان ادامه دارد.

استاندار کرمان با بیان اینکه فرمانداران باید مراقبت کنند و هر جا نشانه‌هایی از بیماری بود به‌صورت جدی ورود کنند ادامه داد: به هیچ وجه در شهرستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی عادی‌انگاری نشود.

وی با اشاره به اینکه وضعیت اصلاً عادی نیست و نگران آغاز موج جدید کرونا در استان هستیم افزود: رنگ آبی به این معنا است که هیچ بیماری نداریم اما در خطر ابتلای به کرونا وجود دارد و هشدارها باید جدی گرفته شود.

زینی‌وند با بیان اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا برکات خوبی داشت گفت: اگر به هشدارها توجه نشده بود امروز وضعیت ما هم مانند خیلی از کشورها بود.

وی با اشاره به اینکه امروز در تماس تلفنی با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مشکلات استان را گفتیم افزود: حدود 800 روستای استان کرمان زیرساخت مناسب برای ارتباط و اینترنت ندارند و آنتن‌دهی ضعیف است.

استاندار کرمان با بیان اینکه این آمار شایسته نیست و حتما باید مدیریت شود تا زیرساخت‌ها ایجاد شود افزود: حدود 100 هزار نفر از جمعیت دانش‌آموزی استان کرمان به شبکه شاد دسترسی ندارند و این قابل قبول نیست.

وی بیان کرد: از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکر می‌کنم و درخواست دارم که شبیه وقتی که برای استان سیستان و بلوچستان گذاشتند برای استان کرمان بگذارند و برای مشکلات این استان اقدام کنند.

زینی‌وند با بیان اینکه تمام نقاط کور آنتن‌دهی استان کرمان باید شناسایی شود و امروز هم شغل مردم و هم آموزش آنها به ارتباطات و اینترنت بستگی دارد گفت: منع تردد شبانه در استان کرمان تا هفته آینده ادامه دارد و از تجمعات باید تا حد امکان برای پیشگیری از بیماری جلوگیری کرد.