کد خبر: 89031

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تمام مدارس استان کرمان زیر ۵۰ نفر و مدارس در مناطق آبی برای تمام پایه‌های درسی از ابتدای بهمن‌ماه باز‌گشایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، احمد اسکندری‌نسب در نشست با شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان در تشریح مصوبه جدید ستاد ملی کرونا در رابطه با بازگشایی مدارس اظهار داشت: رعایت مقررات و پروتکل‌های بهداشتی و نظارت بر آنها راهبرد اصلی آموزش و پرورش استان در زمینه بازگشایی مدارس است.

وی با بیان اینکه آموزش برای پایه‌های اول و دوم ابتدایی در مناطق زرد و آبی از ابتدای بهمن‌ماه به صورت حضوری برگزار می‌شود گفت: دروس عملی شایستگی‌های فنی در شاخه‌های کارو‌دانش و فنی و‌حرفه‌ای نیز حضوری است.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه تمام مدارس زیر 50 نفر و مدارس در مناطق آبی برای تمام پایه‌ها باز‌گشایی می‌شود افزود: این مصوبه برای تمام مناطقی که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین وضعیت شده‌اند، بدون استثنا اجرایی خواهد شد.

اسکندری‌نسب با بیان اینکه در هیچ شرایطی نباید دانش‌آموزان بیش از 10 نفر در کلاس حضور داشته باشند تاکید کرد: شیوه‌نامه نحوه گروه‌بندی، ورود و خروج و میزان حضور دانش‌آموزان به دلیل تفاوت در شرایط مدارس توسط شورای مدرسه تدوین و ارسال می‌شود.

وی بیان کرد: تمهیدات لازم در دستورالعمل ابلاغی در نظر گرفته شده و در آن وظایف ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق و مدیران مدارس مشخص است و رعایت مقررات و پروتکل‌های بهداشتی و نظارت بر آنها تاکید می‌شود.

وی با بیان اینکه مدرسه در شرایط فعلی کارکردهای عادی خود را ندارد گفت: مدارس می‌بایست مطابق شیوه‌نامه‌های ارسال شده با رعایت نکات بهداشتی و در نظر گرفتن تهویه مناسب در کلاس‌ها عمل کنند و زمان حضور دانش آموزان در مدرسه در حد ضرورت و معطوف به آموزش باشد.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه مسئله امروز دانش آموزان پایه اول و دوم یک مسئله ملی بوده و بحث سواد یک نسل در میان است گفت: این مسئولیت سنگین بر دوش ما نهاده شده که پیامد آن در زندگی و آینده این دانش‌آموزان تاثیر‌گذار است.

وی خاطر‌نشان کرد: شایسته است ما قدری بیشتر از آنچه که در گذشته فعالیت می‌کردیم تلاش کنیم و من اطمینان دارم آموزگاران ما در این میدان هم مانند همیشه خدمت خواهند کرد.

اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه ادامه فعالیت آموزش در شبکه شاد و تلویزیون نیز مانند گذشته خواهد است گفت: دانش‌آموزان و معلمان می‌توانند در کنار آموزش حضوری از برنامه‌های متنوع تلویزیون که توسط همکاران توانمند و با تجربه تهیه شده است و همچنین از محتوای بارگذاری شده در شبکه شاد استفاده کنند.