کد خبر: 89041

امام جمعه کرمان گفت: با تکیه به توانمندی‌های داخلی می توان از گردنه سخت تحریم‌ها و تهدیدها عبور کرده و پرچم مقاومت و مبارزه علیه استکبار را برافراشته نگه داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی  در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی (ع) برگزار شد با دعوت نماز گزاران به رعایت تقوای اللهی با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: در بعد سیاسی زندگی حضرت زهرا (س) برای ما و برای شناخت راه از بیراهه وجود  دارد.

وی با بیان اینکه منش، سیره و زندگی حضرت زهرا (س) در ابعاد مختلف اخلاقی و رفتاری و حضور در جامعه باید مورد بررسی قرار گیرد گفت: در کنار عزاداری ایام شهادت آن حضرت باید زندگی آن حضرت را در دستورکار زندگی خود قرار دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه نخستین سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و دیگر یاران و همراهان این شهید بزرگوار را پشت سرگذاشتیم افزود: از تمام کسانی که در برگزاری این مراسم تلاش کردند تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه کشور در شرایط شیوع ویروس کرونا قرار دارد و نباید وضع موجود عادی انگاری شود بیان کرد: شرایط شیوع کرونا در کشور بهتر شده اما نباید به گونه‌ای رفتار کرد که با عادی انگاری و نادیده گرفتن دستورالعمل‌ها روزهای سخت دوباره تکرار شود.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه امروز سیاهی و رسوایی جریان مدعی لیبرال دموکراسی غرب برای همه بر ملا شده گفت: حضور غاصبانه در کشورهای مختلف، باج‌خواهی و به نمایش گذاشتن آن، قتل، آدم کشی و ترور انسان‌های بزرگی چون شهید سلیمانی نمونه بارزی از پرونده سیاه آنها است.

وی با بیان اینکه امروز زمان عبرت گرفتن است ادامه داد: با وجود همه این دشمنی‌ها جای تعجب است که هنوز برخی از افراد در کشور ما دم از مذاکره می‌زنند و به برجام دل می‌بندند.

امام جمعه کرمان با یادآوری اینکه سابقه نشستن پای میز مذاکره به ما نشان داد که باید امتیاز بدهیم و چیزی نصیب کشور ما نمی‌شود گفت: به جای دلبستن به چیزهای واهی باید به توانمندی‌های داخلی تکیه کرده و به درون نگاه کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه باید کشور را برای حضور دلسوزان و جوانان باانگیزه، کارآمد و متخصص در کنار با تجربه‌های متعهد برای دفاع از دستاوردهای نظام آماده کنیم گفت: با همدلی و همراهی است که می‌توان از گردنه سخت تحریم‌ها و تهدیدها عبور کرده و  پرچم مقاومت و مبارزه علیه استکبار را محکم‌تر از قبل برافراشته نگه داریم.