کد خبر: 89048

مدیرکل ارشاد اسلامی استان کرمان از برگزاری دومین جشنواره ملی عکس آیات و عکس نوشته آیات در استان کرمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا علیزاده در نشست خبری "جشنواره ملی عکس و عکس‌نوشت آیات" با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: جشنواره ملی عکس آیات جزو رویدادهای فرهنگی قرآنی در استان کرمان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این دومین جشنواره ملی عکس آیات است گفت: در سال جاری به‌دلیل شیوع ویروس کرونا برگزاری تمامی برنامه‌ها تحت تأثیر این بیماری قرار گرفت و به همین دلیل از فضای مجازی استفاده کردیم تا برنامه‌ها تعطیل نشده و به‌صورت غیرحضوری برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه در حوزه قرآن و عترت برنامه‌هایی در طول سال برنامه‌ریزی و اجرایی می‌شود که در جهت ترویج معارف قرآنی است افزود: در سال جاری در ایام ماه مبارک رمضان جمع‌خوانی قرآن کریم به‌صورت مجازی برگزار شد.

وی با بیان اینکه در ایام شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی نیز برنامه‌های قرآنی فاخر تولید شد گفت: ختم قرآن کریم، حمایت از خانه‌های قرآنی و تولید تواشیح با همکاری ستاد ترویج مکتب شهید سلیمانی انجام شده است.

علیزاده با اشاره به اینکه دومین جشنواره ملی عکس آیات و عکس نوشته آیات در استان کرمان برگزار می‌شود ادامه داد: نمایشگاه آثار برتر جشنواره نیز به‌صورت مجازی در 22 بهمن ماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه فراخوان دومین جشنواره ملی عکس و عکس‌نوشت آیات با عنوان "قرآن، معنای زندگی" و به میزبانی کرمان منتشر شده گفت: این جشنواره با مشارکت دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در دو بخش ملی عکس، عکس نوشت و ویژه و بخش استانی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: محورهای جشنواره را معنویت و عرفان عملى با فرهنگ قرآن و عترت برای زندگی بهتر، ایثار اجتماعی، روزنه عشق به همنوع، زندگی سالم با توجه به آیات قرآن در تکریم خانواده، مراسم و اعیاد مذهبی، فضاهای اسلامی (مساجد، امامزاده ها، تکایا) مرتبط با آیین ها و مناسبت های مذهبی است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره بیان کرد: تولید آثار فاخر و ارزشمند در حوزه قرآن و عترت و نشر آن در جامعه، ارتقای فرهنگ قرآنی و تأکید بر اهمیت هنرهای قرآنی، شناسایی استعدادهای بالقوه و تبدیل آنها به بالفعل و معرفی آنها در سطح ملی و زمینه‌سازی برای گسترش آموزه‌های قرآن و عترت در زندگی فردی و اجتماعی را از جمله اهداف این جشنواره دانست.

 

علیزاده با بیان اینکه 20 دی ماه آغاز ثبت نام داوطلبان بوده و تا 15 دی ماه ادامه دارد افزود: انتخاب نهایی آثار 20 بهمن ماه و اطلاع رسانی پذیرفته شدگان جشنواره 22 بهمن ماه است و مراسم اختتامیه این جشنواره در تهران و بر اساس موازین اعلام شده از سوی ستاد کرونا در بهمن ماه اطلاع رسانی و برگزار می‌شود.