کد خبر: 89076

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از حضور ۶۲.۰۵ درصدی دانش آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی در مدارس استان کرمان در بازگشایی مجدد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، احمد اسکندری‌نسب صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس در مناطق آبی و زرد اظهار داشت: آموزش حضوری دانش آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی، دانش آموزان مدارس ابتدایی و متوسطه دارای جمعیت کمتر از 50 نفر و و هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در خوشه دروس شایستگی‌های فنی و استاندارد آموزش مهارت و کارآموزی و کارورزی در وضعیت زرد و آبی از ابتدای بهمن ماه آغاز شده است.

وی با بیان اینکه با وجود بازگشایی مدارس در برخی مناطق و پایه‌های تحصیلی، آموزش‌های مجازی همچنان استمرار دارد گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در بازگشایی مدارس مورد تأکید است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه استقبال خوبی از بازگشایی مدارس به ویژه در مناطق روستایی شده است گفت: در سطح استان حدود 2 هزار و 238 مدرسه کمتر از 50 دانش آموز داریم که غالباً در مناطق روستایی و عشایری هستند.

وی به بازگشایی مجدد مدارس از اول بهمن ماه اشاره کرد و افزود: در این مدت 64.24 درصد دانش آموزان پایه‌های اول و 59.87 درصد دانش آموزان پایه دوم ابتدایی در مدارس حضور پیدا کرده و از آموزش‌های حضوری بهره‌مند شدند.

اسکندری‌نسب با اشاره به حضور هنرجویان در هنرستان‌ها گفت: 52.57 درصد هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش هم به منظور استفاده از آموزش‌های مهارتی و فنی در هنرستان‌ها حاضر شدند.

وی با بیان این که مدارس استان کرمان به لحاظ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در وضعیت بسیار خوبی هستند بیان کرد: امیدواریم با توکل به خدا، یاری خانواده‌ها، مدیران مدارس و دانش آموزان بتوانیم با فراغ خاطر این آموزش‌ها را ادامه دهیم.