کد خبر: 89081

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: تأمین افراد ماهر و متخصص را دنبال می‌کنیم و رشته‌های این دانشگاه بر اساس نیاز شغلی جامعه و استان‌ها تعیین می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور صبح امروز در دیدار با زینی ‌وند استاندار کرمان با بیان اینکه در تمام استان‌ها با استانداران تفاهم‌نامه‌ای داریم اظهار داشت: براساس این تفاهم‌نامه‌ها نیازهای استان در زمینه تأمین افراد ماهر و متخصص را دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه این آمادگی در دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنان وجود دارد و زمینه مهارت آموزی دانشجو در تخصص‌های مختلف در دانشگاه جامع علمی کاربردی هست افزود: ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی خیلی بیشتر از دانشجویان فعلی است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با بیان اینکه حدود 600 هزار نفر ظرفیت دانشگاه است که در حال حاضر حدود 300 هزار نفر دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند گفت: غالب فارغ‌التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی زودتر وارد بازار کار می‌شوند و اشتغال‌پذیری زیادی دارند.

وی با اشاره به اینکه برنامه توسعه هفتم کشور و استان پیش ‌ بینی‌هایی در حوزه اشتغال انجام داده و ظرفیت ‌ های استانی مشخص است افزود: این آمادگی برای برگزاری دوره‌های کوتاه مدت مهارت آموزی دانشگاهی نیز وجود دارد.

امید با بیان اینکه مراکز دانشگاه در استان پراکنده هستند و این امکان وجود دارد با احداث دانشگاه در یک ساختمان متمرکز مراکز را در بعضی رشته‌ها متمرکز کنیم گفت: رشته ‌ های این دانشگاه بر اساس نیاز شغلی جامعه و استان‌ها تعیین می‌شود.

محسن شمسی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان در این دیدار اظهار داشت: در استان کرمان حدود 9 هزار دانشجوی دانشگاه جامع علمی کاربردی داریم.

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان با بیان اینکه 16 مرکز دانشگاه علمی کاربردی در استان کرمان فعال است گفت: آموزش در محیط کار را در این دانشگاه پیگیری می‌کنیم.