کد خبر: 89099

دبیر ستاد احیای امربه معروف استان کرمان گفت: اولویت اول ما مبارزه با منکرات و فساد اقتصادی است و در این ارتباط با هیچ کس مماشات نداریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام محمدحسن مولا صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: امیدواریم گام دوم انقلاب اسلامی به ظهور منجی عالم بشریت متصل شود.

وی با تبریک سالروز میلاد حضرت زهرا (س) بیان کرد: امربه معروف و نهی از منکر با الگوگیری از حضرت زهرا(س) محقق می‌شود و بزرگ‌ترین و زیباترین آمر به معروف شخصیت حضرت زهرا (س) است.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان با بیان اینکه در روایات آمده که خداوند امربه معروف را قرار داد تا مصلحت تمام بشریت در عالم محقق شود و نهی از منکر را قرار داد تا دین خدا تضمین شود گفت: حضرت زهرا (س) هیچ وقت از امربه معروف و نهی از منکر با تمام هجمه‌هایی که علیه او شده بود خسته نشدند و این کار را ادامه داد.

وی با اشاره به اینکه مادران بیشترین امربه معروف را انجام می‌دهند و اتفاقاً بیشترین اثرگذاری را هم نسبت به سایر آمرین امربه معروف دارند ادامه داد: روز میلاد امام خمینی (ره) با روز میلاد حضرت زهرا (س) مصادف شده است و امام خمینی (ره) نیز بر احیای امربه معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی تأکید داشتند.

مولا با بیان اینکه ستاد احیای امربه معروف نیز وظیفه دارد تا کاری کند که همه اقشار مردمی و دولت نسبت به جامعه مانند مادر امربه معروف کنند تصریح کرد: مسئولان حکومتی ما باید از نهادینه شدن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه خوشحال شوند چرا که بازدارنده است.

وی با اشاره به اینکه در ستاد امر به معروف به دنبال احیای این فریضه الهی هستیم گفت: قرار نیست ما اینجا کار اجرایی انجام بدهیم، در ابتدا لازم است منکرات جامعه احصاء و معروف‌هایی که بر زمین مانده شناسایی و اولویت‌بندی شود.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی ویژه امربه معروف و نهی از منکر در استان تشکیل و ساماندهی می‌شود افزود: با بررسی‌های انجام شده بزرگ‌ترین منکرات در بخش مسائل اقتصادی از سوی برخی از مسئولان است.

وی با بیان اینکه پیشنهاد ما به گروه‌های مختلف در نهی از منکر مسائل اقتصادی است ادامه داد: امام علی (ع) می‌فرماید "اگر مسئولان اصلاح شوند مردم هم اصلاح خواهند شد."

مولا با تأکید بر اینکه دیار شهید سلیمانی باید از منکرات پاک شود و اولویت اول ما مبارزه با منکرات و فساد اقتصادی است گفت: در این ارتباط با هیچ کس مماشات نداریم و باید کرمان از فساد اقتصادی پاک شود.

 

وی با بیان اینکه طرح عملیاتی امربه معروف و نهی از منکر در استان کرمان اجرایی می‌شود و این طرح حدود دو هفته است که کار خود را آغاز کرده افزود: در این طرح گروه‌های جهادی وارد ادارات می‌شوند و مسائل و مشکلات در این زمینه را شناسایی و گزارش می‌دهند.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان با اشاره به اینکه شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات وظیفه دارند در مرحله اول این مشکلات را پیگیری و امر به معروف و نهی از منکر در ادارات را احیا کنند گفت: از رسانه‌ها نیز مطالبه داریم که مسائل و مشکلات جامعه را از مسئولان مطالبه‌گری کنند و انتظار مردم نیز همین است.