کد خبر: 89132

با حضور تعدادی از مسئولان استان کرمان، کلنگ احداث مرکز آموزشی - تخصصی اوتیسم کرمان در زمینی به مساحت هزار و ۸۰۰ مترمربع به زمین زده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، آیین احداث مرکز آموزشی - تخصصی اوتیسم کرمان صبح امروز با حضور سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان، احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان، عباس صادق‌زاده مدیر کل بهزیستی و سیدمحمد واعظی‌نژاد مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در زمینی به مساحت هزار و 800 مترمربع به زمین زده شد.

در این آیین عباس صفوی رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان با اشاره به اهمیت خدمت به دانش آموزان با نیازهای ویژه اظهار داشت: این مرکز با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مرکز آموزشی - تخصصی اوتیسم کرمان در زمینی به مساحت هزار و 800 مترمربع احداث می‌شود افزود: دو سوم اعتبار احداث این مرکز از سوی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و یک سوم توسط خیر نیک‌اندیش "ابراهیمی" تأمین می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان بیان کرد: تا به حال مرکز آموزشی - تخصصی اوتیسم کرمان به صورت استیجاری در اختیار آموزش و پرورش استثنایی استان بود که به دلایلی تحویل مالک داده شده است.

وی با بیان اینکه ساختمان مرکز آموزشی - تخصصی اوتیسم کرمان در دو طبقه و در مجموع با زیربنای حدود هزار مترمربع ساخته می‌شود افزود: یک طبقه این مرکز به ارائه خدمات روانشناختی آموزش و پرورش استان به دانش آموزان اوتیسم و دیگر طبقه آن به عنوان مرکز آموزشی این دانش آموزان اختصاص پیدا می‌کند.